IMC Slovakia Považská Bystrica – BKM SPU Nitra 75 : 67 (34:35)

Štvrtiny: 21:20, 13:15, 22:25, 19:7.

TH IMC: 15/10.

IMC: Zachar 14, Vlnieška 10, Žilinčík 9, Tomáško 6, Orihel 4 (Kubala 15, Štefek 12, Péli M. 3, Krčmárik 2, Drbul, Zemánek, Moriš).

Po ročnej prestávke sa do Považskej Bystrice vrátil mužský basketbal a hneď prvé stretnutie prinieslo pekné športové predstavenie. Zápas začal nepresnosťami na oboch stranách, pričom tie naše pramenili  z prehnanej nervozity. Väčšiu časť prvého polčasu sme boli vo vedení, no po zbytočných chybách sme na prestávku odchádzali s najtesnejším mankom. Na každý náš lepší úsek dokázal súper pohotovo reagovať a do posledného dejstva vstupoval so štvorbodovým náskokom. Vďaka trpezlivosti, disciplíne a príkladnému nasadeniu sme v závere mali navrch a podarilo sa nám zaknihovať cenné víťazstvo. Veľká vďaka patrí početnému publiku, ktoré nám v rozhodujúcich momentoch dodalo potrebnú energiu. Na prvoligové pomery sa celý duel odohral v mimoriadne vysokom tempe, za čo si oba celky zaslúžia pochvalu. Víťazný návrat do prvoligového kolotoča nás teší a verím, že nás zaviaže k ďalšej poctivej práci. Už teraz pozývame všetkých fanúšikov na najbližší domáci duel, ktorý odohráme 20. októbra proti Petržalke.

Fotogaléria č. 1.

Fotogaléria č. 2.

Andrej Péli

ŽIACI

IMC SLOVAKIA POV. BYSTRICA – BKM ISKRA SVIT 47:38 (19:4, 30:13, 42:24)

Do zápasu sme vstúpili z veľkou energiou. Dodržiavali sme zásady našej obrany čo nám umožnilo získať lopty, následne zakladať rýchle protiútoky čoho výsledkom bolo naše vedenie 4. minúte 15:0. Náš náskok sme do konca štvrtiny navýšili na 19 bodov. V druhej štvrtine sme dokázali aj po prestriedaní pokračovať vo veciach, na ktoré sme sa zamerali pred zápasom a v polčase sme mali 17 bodový rozdiel. Tretia štvrtina bola totožná s druhou a dobré okamihy striedali situácie, kde sme úplne nekoncentrovane prišli o loptu, alebo zvolili najhoršie možné riešenie v danej chvíli. Pred poslednou štvrtinou sme viedli 18 bodovým rozdielom a aj napriek tomu sme sa strachovali o výsledok. Po množstve zbytočných faulov, stratených lôpt sme súperovi dovolili  znížiť skóre na 44:38. Nakoniec sme sa po oddychovom čase upokojili a zápas doviedli do víťazného konca.

Body PB : Hollý 16, Šuga 9, Papšo 9, Lipták 4, Svitek 4, Besterci 4, Lisoň 2, Baláž, Tabak, Pivarči, Žilinčík

IMC SLOVAKIA POV. BYSTRICA – MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 46:37 (11:11, 19:14, 33:19)

Problémom našej hry bola koncentrácia počas celého prvého polčasu. Neboli sme agresívni v obrane, v porovnaní s predchádzajúcim zápasom sme hrali pomaly dopredu, zakončovali sme z nepripravených pozícii. Po pripomenutí našich obranných a aj útočných zásad sme v druhom polčase zmenili prístup, začali sme hrať agresívnejšie a rýchlejšie a okamžite sme si vybojovali 14 bodový náskok, ktorý sa nám aj po prestriedaní darilo udržať. Dosiahli sme dve dôležité víťazstvá a dúfam, že to bude motivácia do ďalšej práce pre nás všetkých.

Body PB : Hollý 21, Papšo 14, Pepich 6, Tabak 2, Kovár 2, Šuga 2, Pivarči, Baláž, Svitek, Lipták, Besterci, Žilinčík