JUNIORI A STARŠÍ ŽIACI VSTÚPILI DO SÚŤAŽE VÍŤAZNE
pridané 30.9.2019

DL JUNIORI
MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 61:77 (32:32)
Šimoňák 24, Kukučka 12, Wallenfels 10, Ďuriš 9, Sabo 9, Mateášik 5, Burianek 4, Šery 4, Zbýň, Baláž

Úvod do zápasu sme mali v útoku veľmi nepresný, dlhšie nám trvalo kým sme dali kôš a upokojili sa. Spoľahnúť sme sa však mohli na našu obranu keď sme dokázali súpera tlačiť do ťažkých pozícií a nútiť ho k stratám. O zápase sme rozhodli na začiatku druhého polčasu keď sme si vybudovali až 16-bodový náskok a ten sme už viacmenej udržiavali až do konca. Víťazstvo určite teší ale zápas mal z našej strany klasické znaky úvodného súťažného zápasu - nervozita, viacero nepresností a viacero výkyvov v hre.

MBA PRIEVIDZA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 76:85 (43:43)
Sabo 29, Šimoňák 24, Kukučka 16, Ďuriš 6, Burianek 6, Šery 2, Mateášik 2, Wallenfels, Poljak, Zbýň, Baláž

Proti náročnejšiemu súperovi sme už podali o niečo lepší výkon. Znova sme sa opierali o slušnú obranu aj keĎ sme sa nevyhli viacerým školáckym chybám. Snažili sme sa o rýchly prechod do protiútokov čo nám tiež pomohlo jednoduchšie skórovať. Znova sme o výhre rozhodli výborným úsekom na začiatku druhého polčasu keď sme zaznamenali šnúru 13:0 a získaný náskok sme si už udržali do konca zápasu.

ŽL STARŠÍ ŽIACI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA – MBK VICTORIA ŽILINA 72:48 (18:12, 37:27, 46:45)

Blaško 33 (2 trojky), Opoldík 11 (1 trojka), Ondráský 11, Oravec 6, Kovár 5, Papšo 4, Besterci 2, Hollý

V prvom zápase sezóny sme nastúpili proti tradičnému súperovi MBK Victoria Žilina. Hneď od úvodu zápasu sme na súpera vybehli. Hrali sme jednoducho, výborne sme bránili a dokázali sme premieňať  ľahké koše. Do polčasu sme si dokázali vybudovať 10-bodový náskok, avšak v tretej štvrtine sme poľavili z koncentrácie, začali sme vymýšľať v útoku, ale aj v obrane. Súper sa osmelil a dokázal ku koncu tretej štvrtiny vyrovnať na 45:45. Ale po skoncentrovaní sa sme začali dodržiavať zásady, ktoré máme, čo sa poslednej štvrtine naplno prejavilo pomerom 26:3, a zápas sme vyhrali.