Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
ŠAMPIONÁT ODKRYL REALITU
pridané 28.9.2019

Jedna z opôr minuloročného družstva Juniorov, Dominik Kubala, absolvoval v uplynulých rokoch viacero mládežníckych európskych šampionátov rôznych kategórií. Toto leto nebolo výnimkou, Domino sa prebojoval do konečnej nominácie trénera Ivana Kurillu a reprezentoval na Majstrovstvách Európy B-kategórie v Portugalsku. Pripomíname, že naši chlapci obsadili konečné 15.miesto. Dominik odohral priemerne necelých 10 minút, počas ktorých zaznamenal 5 bodov. S odstupom času sme zisťovali Dominikove dojmy.

 - Čo pre teba znamená reprezentovať Slovensko?

Je to vždy ťažké po dlhej sezóne nabrať sily a motiváciu ale keď som dostal pozvánku, nezaváhal som. Reprezentujem už od kategórie U14 a vždy sa teším na skvelú partiu ľudí a dobrú medzinárodnú konfrontáciu.

 - Ako by si zhodnotil výkony svoje a družstva?

Nedostával som taký veľký priestor na ihrisku, ale to je pochopiteľné. Bol som o rok mladší ale keď som sa dostal na palubovku, snažil som sa zo seba dať všetko a čo najviac pomôcť tímu. Vždy je čo zlepšovať. V základnej skupine sme mali 2 tímy ktoré postúpili do A-divízie (Portugalsko a Belgocko), takže to nebolo vôbec jednoduché.

 - Aké skúsenosti si si z ME odnieol?

Basketbal je nekompromisný biznis, v ktorom aj pár malých chýb môže rozhodnúť zápas a každý chce vyhrať za každú cenu. Tým pádom, že už moc nevyrastiem, musím viac pracovať na driblingu a ball handlingu a učiť sa byť rozohrávač, ale prístup ostane ten istý. Myslím že na každom tréningu a zápase idem na 100 % a to sa nezmení.

 - Skončili ste na 15.mieste. Myslíš, že je to reálne umiestnenie alebo máme na viac? V čom sme konkurencieschopní a v čom treba pridať?

Myslím si že sme zaslúžene skončili na 15. mieste. Realita je krutá, ale je to tak. Tímy top 8 v B-kategórii majú pred nami veľký náskok a to sa nebavíme o tímoch z A-kategórie. Basket na takejto úrovni je fyzicky veľmi náročný, hrá sa rýchlo hore, dole. Tvrdá obrana po celom ihrisku, vysoká taktická vyspelosť v každom tíme a takto by som mohol pokračovať. Všetko je to o maličkostiach, prístupe a chcení.

 - V súčasnosti sa už pripravuješ na novú sezónu s extraligovým tímom Žiliny, kde budeš pôsobiť. Ake máš ciele do sezóny?

Áno, prípravu som začal v extraligovým klube BK Slávia Žilina, ale stále ostávam kmeňovým hráčom IMC Slovakia Považská Bystrica. Určite chcem spraviť výkonnostný pokrok a zlepšiť sa hlavne na pozícií 1, ale budem mať aj vysokoškolské povinnosti, takže uvidíme ako to zvládnem.

Na záver už len doplníme, že popri pôsobení v extraligovej Žiline budeme aj naďalej Dominika vídať v považskobystrickom drese keďže bude hosťovať do nášho seniorského družstva.


image
image
8.3.
U15 Pov. Bystrica - ŠBK Handlová
75:65
7.3.
U19 Pov. Bystrica - Inter Bratislava
66:89
7.3.
U13 Pov. Bystrica - BK Žiar nad Hronom
40:85
7.3.
U13 Pov. Bystrica - BK Žiar nad Hronom
31:77
7.3.
U15 Pov. Bystrica - TJ Družba Piešťany
74:57
1.3.
Muži BKM SPU Nitra - Pov. Bystrica
94:98
23.2.
Muži Pov. Bystrica - Academic ŽU Žilina
81:67
16.2.
Muži KB Košice - Pov. Bystrica
71:85
15.2.
U14 Pov. Bystrica - MBK Lipt. Mikuláš
42:27
15.2.
U14 Pov. Bystrica - MBK Lipt. Mikuláš
58:51
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace