Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
UPREDNOSTNIL NÁVRAT DOMOV PRED PONUKOU Z HANDLOVEJ
pridané 30.8.2019

Dlhé roky bol neodmysliteľne spätý s považskobystrickým basketbalom. V minulej sezóne neodolal extraligovej výzve a skúsil to v MBK Handlová. Nie všetko však prebehlo podľa jeho predstáv a tak už v júni sa začal "piecť" jeho návrat do rodného mesta a klubu. Peter Torda sa teda po ročnej odmlke vracia ako tréner do BK Považská Bystrica. Počas leta si ešte plnil reprezentačné povinnosti ako asistent trénera Žana Tabaka pri seniorskej reprezentácii ale 26.augusta už viedol tréning mladších minibasketbalistov a to bola aj príležitosť krátko ho vyspovedať.

1. Ako spätne hodnotíš ročné pôsobenie v Handlovej?

 - V prvom rade musím povedať, že aj napriek veciam, ktoré sa udiali som vďačný za túto príležitosť. Bola to pre mňa životná a aj trénerská lekcia ako niektoré veci nerobiť, ako sa správať, ako riešiť situácie či už v basketbale ale aj mimo neho.

2. Čo rozhodlo pre tvoj návrat do nášho klubu?

 - Treba povedať, že manažment Handlovej mal veľkú snahu o to aby som zostal a ďalej pracoval v štruktúrach klubu. Rozhodol som sa však neakceptovať ich ponuku a tým, že som chcel byť zodpovedný za tréningový proces a vedenie družstva. Dlhšiu dobu sme riešili s vedením klubu môj návrat domov. Veľký vplyv na moje rozhodovanie malo aj to, že som chcel byť spolu s rodinou, nakoľko posledný rok v Handlovej som bol sám.

3. S akými cieľmi a očakávaniami prichádzaš? (Peter bude viesť družstvá Mladších minibasketbalistov a Žiakov, pri Starších žiakoch bude asistentom trénera M. Tomáška - pozn. red.)

 - V oboch kategóriách, ktoré budem trénovať chcem odovzdať skúsenosti, ktoré som získal za posledný rok či už v Handlovej, alebo aj počas leta ako asistent reprezentačného trénera. Budem sa snažiť preniesť čo najviac myšlienok do tréningového procesu týchto družstiev ako aj do tréningovej metodiky klubu.

4. Na záver ešte prosím ťa zhodnoť letné účinkovanie mužskej reprezentácie, pri ktorej si pôsobil.

 - Treba povedať, že pre mňa a aj hráčov to bola výborná príležitosť vidieť ako pracujú trénerské štáby vo vyspelých basketbalových ligách, akým štýlom títo tréneri pracujú, analyzujú a vedú tréningy a zápasy. Každý jeden tréning bol pripravovaný po konzultácii všetkých trénerov a rovnako bol aj analyzovaný. Snažili sme sa využiť čas, ktorý sme mali od začiatku prípravy do prvého zápasu na to aby sme hráčom ozrejmili trénerskú filozofiu v čo najkratšom čase. Samozrejme nás mrzí, že sme nedosiahli cieľ ktorý bol pre nás jasný, ale veľký vplyv na to mala aj neúčasť niektorých hráčov a v neposlednom rade aj zranenia hráčov, ktoré nás limitovali.

 

 

 


image
21.9.
U14 Pov. Bystrica - Victoria Žilina
11:00
image
13.9.
Muži BK Dolný Kubín - Pov. Bystrica
59:107
8.9.
U15 Pov. Bystrica - Hradec Králové "A"
70:55
8.9.
U15 Pov. Bystrica - Karlovka BA
73:69
7.9.
U19 Žabovřesky - Pov. Bystrica
55:66
7.9.
U19 Vlci Žďár n. Sázavou - Pov. Bystrica
64:71
7.9.
U15 Pov. Bystrica - Hradec Králové "B"
95:22
7.9.
U15 Pov. Bystrica - Victoria Žilina
69:68
6.9.
U19 Vlci Žďár n. Sázavou - Pov. Bystrica
75:87
5.9.
U17 Bánovce n.B. - U19 Pov. Bystrica
53:79
22.6.
U10 Gym. sv. Františka - Pov. Bystrica
19:18
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace