Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
OSEMNÁSTKA MALA NA VIAC
pridané 27.8.2019

Aj počas tohto leta mal náš klub zastúpenie v mládežníckych reprezentačných výberoch, ktoré štartovali na Majstrovstvách Európy B-kategórie. V reprezentácii do 18 rokov bojoval za Slovensko rozohrávač Matej ŠIMOŇÁK. Na nevydarenom šampionáte obsadili naši chlapci 22.miesto keď v ôsmich zápasoch len jedenkrát zvíťazili. Matej odohral priemerne niečo viac ako 15 minút, počas ktorých skóroval priemerne 3,4 bodu a pripísal si tiež 1,3 doskoku a 1,3 asistencie. Po návrate z turnaja sa už zapojil do prípravy s našim juniorským družstvom a odpovedal nám aj na niekoľko otázok:

Ako hodnotíš výkony družstva a svoje výkony?

So svojimi výkonmi nemôžem byť spokojný, nedostal som toľko príležitosť koľko som očakával. Vplyvom niektorých rozhodnutí a striedaní trénera som sa nedokázal dostať do hernej pohody.
Teamovo sme mali určite na viac, nastavený systém nám však nesedel a nedokázali sme skórovať  ľahké koše. Po tretej prehre v skupine sme ostali demotivovaní a to sa viezlo s každým jedným hráčom až do konca turnaja, keď sme museli bojovať s Luxemburskom o zotrvanie v B-kategórii. Chýbala nám tímová chémia ktorá je dôležitá aby mohlo družstvo správne fungovať. Miestami sme nebojovali za Slovensko, ale každý za seba a svoje štatistiky. 

Skončili ste na 22.mieste v B-kategórii. Myslíš, že je to reálne umiestnenie alebo patríme vyššie? V ktorých činnostiach sme konkurencieschopní a v čom musia slovenskí chlapci pridať?

V situácii, v ktorej sme boli počas leta a na majstrovstvách, tak áno, reálne má však ročník 2001 určite na podstatne lepšie umiestnenie. Zo slovenskej ligy nie sme zvyknutí na nátlakovú, tvrdú obranu a rýchle tempo hry, čo je súčasný trend v basketbale. Týmto štýlom sme netrénovali ani počas prípravy a v samotných zápasoch sme sa nedokázali presadiť.

Aké skúsenosti a poznatky si z Majstrovstiev odnášaš?

Je to výborná skúsenosť zahrať si proti hráčom z iných krajín, kde sa basketbal robí na vyššej úrovni. Každá medzinárodná skúsenosť je veľkým plusom.

Čo zmeníš na svojom prístupe k basketbalu?

Budem sa snažiť pracovať na svojich nedostatkoch a zlepšovať sa každým tréningom. 

Čo pre teba znamená reprezentácia a to že si reprezentoval Slovensko na ME?

Reprezentovať Slovensko na medzinárodnej úrovni je pre mňa česť a vždy rád prijmem pozvanie do národného mužstva.

V súčasnosti sa už pripravuješ na novú sezónu s Juniormi BK Považská Bystrica. S akými ambíciami vstupuješ do sezóny a ako by si chcel využiť skúsenosti zo šampionátu?

Ambície mám vždy len tie najvyššie a ako líder novovzniknutého družstva juniorov tomu nebude inak ani túto sezónu, team má kvalitu a myslím že aj dobrú chémiu, bude len na nás ako to dokážeme pretaviť do víťazstiev počas sezóny.


image
21.9.
U14 Pov. Bystrica - Victoria Žilina
11:00
image
13.9.
Muži BK Dolný Kubín - Pov. Bystrica
59:107
8.9.
U15 Pov. Bystrica - Hradec Králové "A"
70:55
8.9.
U15 Pov. Bystrica - Karlovka BA
73:69
7.9.
U19 Žabovřesky - Pov. Bystrica
55:66
7.9.
U19 Vlci Žďár n. Sázavou - Pov. Bystrica
64:71
7.9.
U15 Pov. Bystrica - Hradec Králové "B"
95:22
7.9.
U15 Pov. Bystrica - Victoria Žilina
69:68
6.9.
U19 Vlci Žďár n. Sázavou - Pov. Bystrica
75:87
5.9.
U17 Bánovce n.B. - U19 Pov. Bystrica
53:79
22.6.
U10 Gym. sv. Františka - Pov. Bystrica
19:18
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace