fb
baner
Juniori zdolali majstra, no na medailu to nestačilo
pridané 3.6.2019

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - KB SLÁVIA TU KOŠICE 63:80 (18:16, 37:38, 47:55)

Zachar 19, Orihel 17, Krčmárik 11, Kubala 9, Trnčík 4, Randa 3, Šimoňák, Šery, Kukučka, Janíček, Hoferica, Sabo

Prvý polčas sme mali mierne navrch, väčšinou sme boli vo vedení, najviac o 8 bodov. Niekoľkokrát sme sa odpútali od súpera na 5-7 bodov ale zle zvolené strely a ľahké chyby v obrane vždy umožnili Košičanom vyrovnať. V samom závere polčasu sme prišli o vedenie a vtedy akoby sme stratili aj istotu. Trápili sme sa v útoku s výberom vhodných striel. Bránili sme síce s veľkým nasadením ale ubíjali nás obrovské chyby na doskoku. Hostia si postupne vypracovali 10-bodový náskok, ktorý udržali až do konca, navyše v poslednej minúte ho zveľadili na 17 bodov.

ŠBK JUNIOR LEVICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 71:76 (16:17, 31:39, 51:61)

Krčmárik 24, Kubala 20, Zachar 16, Šimoňák 7, Trnčík 4, Orihel 4, Randa 1, Šery, Kukučka, Hoferica, Janíček, Sabo

Do zápasu sme nastúpili veľmi odhodlaní a od začiatku sme hrali s veľkou energiou. V podstate celý zápas sme viedli, výborne sme bránili. V jednom okamihu sme viedli aj o 14 bodov. Domácich akoby nakoplo prísne vylúčenie ich trénera v 3.štvrtine, po ktorom začali hrať agresívnejšie, našim hráčom už dochádzali sily ale napokon sme vedenie udržali. Zápas sa hral vo výbornej a korektnej atmosfére. Navyše viacerí prítomní označili tento za najlepší na tomto finálovom turnaji.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 68:75 (20:23, 33:41, 41:62)

Kubala 21, Krčmárik 11, Janíček 11, Orihel 10, Šimoňák 6, Zachar 5, Randa 4, Šery, Kukučka, Hoferica, Sabo, Trnčík

Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, hoci mierne navrch mali Žilinčania. Znova sme hrali vo veľkom nasadení, ale bolo vidieť, že predošlý zápas niektorým hráčom odčerpal veľa energie. Chýbala nám ľahkosť a pohyb v útoku z čoho rezultovali ťažké strely, hrali sme pomaly. V obrane sme občas inkasovali koše po nepochopiteľných chybách. V tretej štvrtine vyvrcholilo naše trápenie keď sme skórovali len 8 bodov a strácali sme 21 bodov. Pozitívne je, že chalani naďalej maximálne bojovali, konečne sme dosiahli aj viaceré ľahšie koše ale už sme nemali na viac ako na zníženie na 7 bodov.

S výsledným 4. miestom určite nie sme spokojní, chlapci sa s mládežníckou kariérou chceli rozlúčiť minimálne medailou. Bohužiaľ, naše výsledky stačili len na nepopulárne miesto. Dominik Kubala sa stal členom ALL STAR tímu "B" a Adam Krčmárik si svojimi výkonmi vyslúžil miestenku v ALL STAR tíme "A".

Štatistiky aj videá zo zápasov je možné sumárne nájsť na tomto linku.