Kadeti sa rozlúčili so sezónou víťazne
pridané 7.5.2019

Juniori

Juniori - Muži 59 : 54

Piatkový prípravný zápas bol pre nás veľmi osožný. Chalani, ktorí hrávali za mužov nás preverili hlavne zmenami obrán, na ktoré sme museli reagovať a prerdviedli veľmi skúsený výkon. Nám tento zápas slúžil na preskúšanie obranných i útočných systémov a vychytanie nedostatkov, ktoré v nich zatiaľ máme.

IMC Slovakia Považská Bystrica - ŠKP BBC Banská Bystrica 66 : 53 (38:21)

IMC: Orihel 15, Janíček 13, Šimoňák 12, Zachar 10, Trnčík 7, Kukučka 4, Sabo 3, Krčmárik 2, Hoferica, Randa, Šery, Mateášik.

V predohrávanom zápase DL Juniorov sme privítali Banskú Bystricu. Prvú štvrtinu sme odohrali fantasticky. Výborne sme bránili a darilo sa nám bodovať z pripravených pozícií. Výsledkom bolo skóre 23:5 po prvej časti. V ďalšom priebehu sme si udržiavali približne 15 - 20 bodový náskok. Cieľom zápasu bolo vyskúšať si v zápasovom tempe systémy, ktoré chceme hrať a vidieť v nich všetkých hráčov čo sa podarilo.

Juniori - Muži 85 : 83

Nedeľný zápas mal už z oboch strán nižšie tempo ako piatkový zápas. Znova sme mali výborný úvod.Výborne sme bránili a darilo sa nám jednoducho skórovať, viedli sme 23:6. Následne prišla slabšia fáza keď sa nám hlavne v útoku nedarilo a skóre sa vyrovanlo. Odvtedy až do konca bolo skóre vyrovnané a ťahali sme sa o každý kôš. Stretnutie znova splnilo svoj účel a veľmi dobre nás preverilo. Chcel by som sa aj touto cestou poďakovať všetkým hráčom, ktorí si našli čas a nastúpili proti nám a preverili nás. Chcem im tiež poďakovať za veľmi férový prístup.

Peter Roman

Kadeti

IMC Slovakia Považská Bystrica - Strojár Malacky 95 : 58 (49:21)

IMC: Šery 26, Kukučka 22, Poljak 16, Ďuriš 16, Wallenfels 12, Baláž 3, Nedosóczky, Chudovský.

Hostia prišli iba piati čo určilo vývoj zápasu, Od začiatku sme viedli a skóre sme zvyšovali neustále v náš prospech. Dostatočne si zahrali všetci hráči, ktorí boli k dispozícii. Škoda len, že nie každému sa podarilo bodovať ale pozitívom je víťazstvo.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Karlovka Bratislava 74 : 29 (29:17)

IMC: Ďuriš 27, Šery 20, Wallenfels 14, Ondrásky 6, Kukučka 5, Poljak 2, Nedosóczky, Baláž, Chudovský.

V prvom polčase sa hral skôr obranne zameraný zápas, mužstvá tiež robili priveľa chýb v útoku a tak skóre narastalo veľmi pomaly. V tretej časti sme hrali výborne v obrane, súperovi sme nedovolili skoro nič a vyhrali sme ju 30:0. V poslednej časti sa dohrávalo, znova si zahrali všetci hráči a pozitívom je, že sme súťaž ukončili dvoma víťazstvami.

Peter Roman

Žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina "A" 40 : 51  (24:18)

IMC:Blaško 14, Ondráský 9, Opoldík 5, Oravec 4, Hollý 4, Kovár 2, Mizerík 2, Bočínec, Dodek, Pepich, Papšo, Pavlík.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina "A" 36 : 58  (17:29)

IMC: Kovár 8, Oravec 8, Blaško 7, Ondráský 4, Opoldík 3, Hollý 2, Mizerík 2, Pepich 1, Papšo, Dodek, Pavlík, Bočínec.

Obidva zápasy boli takmer identické. Aj keď sme v úvode dokázali hrať disciplinovane, jednoducho, nedokázali sme hostí zaskočiť a vypracovať si vyšší rozdiel. Naopak začali sme hrať až moc bojazlivo. Naša hra bola spomalená, vôbec sme nehrali rýchlo, v útoku sme sa trápili, nedokázali sme premeniť množstvo striel spod koša. Zaostávali sme v hre 1:1 a taktiež sme mali problém brániť dobre hrajúceho súpera. Aj keď tam boli svetlé momenty, bolo to z našej strany veľmi chabé. Musíme sa z tejto prehry poučiť, a o to viac začať pracovať na 100 % na tréningoch.

Matej Tomáško

Mladší mini

MBK Victoria Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica 54 : 3

IMC: Torda 2, Ryljak S. 1, Lapuník, Ďurkovský, Haljak, Stráňovský, Pepich, Vojtek, Paulec, Lovíšek, Brőstel, Kollár, Ondráš, Baco.

MBK Victoria Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica (3x3) 20 : 0

Stretnutie malo jasný priebeh a skóre sa uzavrelo tesne pred polčasom. Domáci mali jednoznačne navrch, no do prestávky bolo na našej hre badať určité prvky, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Druhú polovicu zápasu sme už pôsobili až moc odovzdane. Napriek jasnej dominancii súpera sú aj takéto stretnutia dobrou skúsenosťou, čo potvrdili mladší hráči o deň neskôr na turnaji Fatranskej mikroligy.

Fotogaléria zo stretnutí.

Andrej Péli

Prípravka - Fatranská mikroliga

ZŠ Limbová Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica 10 : 19 (6:9)

IMC: Stráňovský 7, Kollár 4, Rusnák 4, Ryljak S. 2, Haljak 2, Chudovský, Brojo, Paulec, Lapuník, Chovanec, Domanický, Vaňous, Černý.

Napriek tomu, že sme mali mimoriadne krátku rozcvičku, podarilo sa nám zachytiť úvod stretnutia. Hrali sme koncentrovane a nerobili zbytočné chyby, čo sa postupne začalo prejavovať na skóre. Zodpovednou hrou sme doviedli zápas do víťazného konca, čím sme v aktuálnom ročníku mikroligy vyrovnali spoločnú bilanciu s týmto súperom.

ZŠ Martinská - IMC Slovakia Považská Bystrica 25 : 14 (10:11)

IMC: Paulec 6, Kollár 3, Haljak 2, Stráňovský 2,  Černý 1, Rusnák, Ryljak S., Domanický, Chovanec, Vaňous, Brojo, Chudovský, Lapuník.

V druhom zápase sa nám podarilo nadviazať na dobrý výkon z predošlého duelu. ZŠ Martinská ide turnajmi suverénne, keď ešte neokúsila trpkosť prehry. Prvá polovica súboja bola mimoriadne dramatická a polčas sme dokonca viedli najtesnejším rozdielom. V ďalších častiach  potvrdil súper úlohu favorita a bodovo sa nám vzdialil.

IMC Slovakia Považská Bystrica - Gymnázium sv. Františka Žilina 17 : 12 (12:7)

IMC: Kollár 4, Rusnák 4, Ryljak S. 4, Haljak 3, Stráňovský 2, Chudovský, Paulec, Brojo, Lapuník, Chovanec, Domanický, Vaňous, Černý.

Povzbudení výkonmi z predošlých dvoch zápasov sme chceli nadviazať na sympatický herný prejav a pokúsiť sa o prekvapenie. Udržali sme koncentráciu, vyvarovali sa zbytočných chýb a už výsledok prvého polčasu naznačoval, že môžeme byť úspešní. Druhý polčas už bol predovšetkým o bojovnosti na úkor basketbalovej atraktivity. Podarilo sa nám dorovnať zvýšené nasadenie súpera, vďaka čomu sme si postrážili náskok až do záverečného hvizdu a zaslúžene sme sa mohli potešiť z milého prekvapenia.

Za prístup a predvedené výkony na tomto turnaji si každý hráč zaslúži pochvalu. Obrovským pozitívom je, že sme hrali kolektívne a naše body boli rozdelené medzi viacero strelcov. Teraz však nemôžeme zaspať na vavrínoch, ale musíme pokračovať v systematickej práci. 22. júna nás čaká záverečný turnaj, do ktorého budeme vďaka dnešným víťazstvám vstupovať z tretieho miesta.