pridané 9.4.2019

Juniori

MBK Victoria Žilina – IMC Slovakia Považská Bystrica 80 : 81 (39:37)

IMC: Kubala 41, Zachar 15, Krčmárik 8, Janíček 5, Kukučka 4, Trnčík 4, Randa 2, Šimoňák 2, Hoferica, Sabo.

V prvej štvrtine si mierne vedenie udržiaval dpmáci tím. Viackrát sme prehrali situácie 1 na 1, z ktorých domáci skórovali, navyše v útoku nám chýbal pohyb a organizácia hry. Rovnaký priebeh pokračoval aj v druhej štvrtine. V jeden moment síce domáci viedli o 9 bodov, ale ihneď sme ich náskok stiahli a na polčasovú prestávku sme išli s mankom 2 bodov. V druhom polčase sme zlepšili organizáciu našej hry v útoku avšak doplácali sme na zlé rozhodnutia a nepresnú streľbu. V tretej časti sme sa dostali aj do 4-bodového vedenia ale súper znova otočil skóre vo svoj prospech. Nám sa v úvode poslednej časti prestalo dariť a domáci získali až 11-bodové vedenie (78:67) ale dokázali sme zabojovať, pritlačili sme hlavne v obrane a s trochou šťastia sme napokon víťaznou trojkou Dávida Zachara 14 sekúnd pred koncom získali tento zápas vo svoj prospech.

Peter Roman

Mladší žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 60 : 56 (6:25,10:11,25:7,13:11,6:2)

IMC : Bočínec 22, Hollý 19, Svitek 7, Lipták 6, Šuga 4, Mištrík 2, Ryljak, Konečný, Bučana, Ďurica, Babušík.

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK Liptovský Mikuláš 40 : 64 (8:29,14:3,10:18,8:14)

IMC: Bočínec 19, Hollý 10, Šuga 3, Svitek 2, Lipták 2, Konečný 2, Mištrík 1, Bučana 1, Ryljak, Ďurica, Babušík.

V sobotu sme privítali súpera z Liptovského Mikuláša, proti ktorému sme sa chceli prezentovať v lepšom svetle ako v prvých dvoch zápasoch u súpera, čo sa nám aj podarilo. Začali sme troška ustráchane ale postupom času (boli sme už 20 bodov pozadu) sme hru vyrovnali a dokonca v druhom polčase sme jasne dominovali a ovládli hru a dotiahli sme zápas do predlženia. Predlženie bolo jasne v našej réžií a dosiahli sme naše prvé víťazstvo. Druhý zápas kopíroval ten prvý. V momente, keď sme sa dotiahli na súpera sa nám zranil hráč Hollý (podvrtnutý členok) a od tohto momentu aj od vyčerpania sme už nedokázali dokončiť obrat ako v prvom polčase. V tomto zápase dostali príležitosť všetci hráči, ktorí si zahrali do sýtosti. Chlapcom treba pogratulovať za predvedené výkony, bojovnosť, nasadenie a prvé víťazstvo.

Štefan Svitek

Mladší mini

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBK Bánovce nad Bebravou 4 : 54 (4:54)

IMC: Kollár 4, Torda, Lapuník, Domanický, Haljak, Stráňovský, Paulec, Duhár, Brőstel, Ryljak S., Lovíšek.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBK Bánovce nad Bebravou (3 x 3) 3 : 17

Do stretnutí sme nastúpili len s jedným hráčom narodeným v roku 2008, zvyšok boli všetko mladší chalani a súper nám nič nedaroval. Hostia mali navrch v každej hernej činnosti a my sme miestami pôsobili veľmi bezmocne. Musíme sa však naučiť, že bojovať treba aj v takýchto situáciách. Najmä od chlapcov, ktorí už dlhšie trénujú, sa očakáva, že preberú na seba určitú zodpovednosť a potiahnu celé družstvo.