pridané 25.3.2019

Juniori

ŠBK Junior Levice - IMC Slovakia Považská Bystrica 79 : 60 (45:32)

IMC: Kubala 14, Krčmárik 13, Trnčík 10, Orihel 7, Janíček 5, Šimoňák 4, Vlnieška 4, Zachar 3, Randa, Kukučka.

Od začiatku zápasu hrali domáci agresívnejšie, s väčšou energiou a chuťou. My sme všade boli neskôr, čo sa prejavovalo nižšou úspešnosťou našej streľby ako sme zvyknutí ale aj tým, že sme inkasovali viacero ľahších zbytočných košov. Pozitívne je, že sme sa až do konca snažili otočiť skóre v náš prospech ale domáci dokázali doraziť každý náš nápor a zaslúžene zvíťazili.

ŠKP BBC Banská Bystrica - IMC Slovakia Považská Bystrica 57 : 78 (32:31)

IMC: Kubala 26, Zachar 13, Krčmárik 9, Orihel 8, Vlnieška 8, Trnčík 6, Randa 3, Janíček 3, Šimoňák 2, Kukučka.

V prvom polčase v nás ešte zrejme doznievala prehra zo sobotného zápasu. Hoci úvod bol výborný, viedli sme po prvej štvrtine o 7 bodov, druhá časť sa nám nepodarila. Robili sme veľa chýb v obrane a dovolili sme domácim otočiť skóre vo svoj prospech. V druhom polčase sme sa ale postupne prebrali, dodržiavali sme stanovené pravidlá pre tento zápas, zagresívnili sme obranu a to sa odrazilo aj na pohode v útoku. Náš náskok postupne narastal a dosiahli sme cenné víťazstvo, ktorým sme si definitívne zabezpečili postup na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v máji.

Peter Roman

Žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBC Banská Bystrica 67 : 68 pp. (37:31, 60:60)

IMC: Blaško 26 (3 trojky), Opoldík 10 (1 trojka), Ondráský 10, Oravec 10, Hollý 8, Papšo 2, Bočínec 1, Pavlík, Šuška, Dodek.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBC Banská Bystrica 39 : 56 (23:30)

IMC: Blaško 11, Dodek 11, Hollý 5, Oravec 4, Papšo 2, Ondráský 2, Opoldík 2, Šuška 2, Pavlík, Bočínec.

Po víkendových zápasoch sme mali na pláne dohrávku proti súperovi z Banskej Bystrice. Po pomalšom začiatku sme sa nakopli, a začali sme prezentovať jednoduchý basketbal, čo prinieslo 11-bodový náskok po prvej štvrtine. V oduševnenom výkone sme pokračovali a zvyšovali sme náskok až na 17 bodov, avšak 3 minúty do polčasu sme stratili koncentráciu a dovolili sme súperovi šnúrou 11:0 stiahnuť veľké manko. Po zmene strán sme prestali hrať jednoducho a začali sme robiť chyby v obrane. V závere sme opäť pritlačili súpera, avšak urobili sme chybu a súper 30 sekúnd pred koncom odskočil na dva body. Po timeoute A. Hollý dlhou strelou poslal zápas do predĺženia. V predĺžení bolo skóre ako na hojdačke, ale na našu škodu súper zvíťazil o 1 bod.
Druhý zápas sa niesol v znamení frustrácie a únavy z predchádzajúceho zápasu. Aj keď na polčase sme prehrávali len o 7 bodov, vysoké tempo si vyžiadalo svoju daň, a súper odskočil na rozdiel, ktorí sme nedokázali stiahnuť. V záverečnej štvrtine si zahrali aj hráči, ktorí sa bežne nedostanú na ihrisko, aby si vyskúšali veci, ktoré robíme na tréningoch.
Chcem ale vyzdvihnúť výkon hráčov, ktorí bojovali až do konca. Je vidieť veľký progres, avšak chýba nám odohrať viac ťažších zápasov, aby sme sa vyvarovali niektorých zbytočných chýb. Myslím si, že aj hráči môžu byť spokojní so sympatickým výkonom, ktorí podali - škoda len, že v tomto prípade to nebolo s víťazným koncom.
Matej Tomáško

Mladší žiaci

MŠK BK Žiar nad Hronom : IMC Slovakia Považská Bystrica 113 : 13 (39:2, 25:4, 15:3, 34:4)

IMC: Lipták 6, Ryljak 2, Tabak 2, Šuga 2, Švach 1, Konečný, Ďurica, Svitek, Bučana, Mištrík.

IMC: Lipták 4, Šuga 2, Švach 2, Ďurica 1, Tabak, Konečný, Svitek, Ryljak, Bučana, Mištrík.

Proti druhému najlepšiemu družstvu našej skupiny sme začali veľmi ustráchane a s veľkým rešpektom. Ťahalo sa to celý prvý polčas prvého zápasu. Súper bol výškovo i fyzicky výrazne dominantnejší. V polčase sme sa upokojili a začali  hrať nebojácne, čo sa prejavilo pozitívne na našom hernom prejave a predviedli sme pár pekných akcií. Chlapcov treba pochváliť, že bojovali v zápasoch do konca a nazbierali cenné skúsenosti.

Štefan Svitek

Mladší mini

MBK Liptovský Mikuláš - IMC Slovakia Považská Bystrica 59 : 9 (47:9)

IMC: Brőstel 6, Ondráš 2, Vojtek 1, Lapuník, Domanický, Haljak, Stráňovský, Paulec, Kollár, Ryljak S., Lovíšek.

MBK Liptovský Mikuláš - IMC Slovakia Považská Bystrica (3 x 3) 20 : 0

Do Liptovského Mikuláša sme cestovali opäť bez našich dvoch najproduktívnejších hráčov, no s cieľom bojovať. V predošlých stretnutiach sme mali problémy s úvodnými štvrtinami, no v tomto bola prvá časť hry jednoznačne naša najlepšia. Snažili sa aj naši mladší hráči v druhej štvrtine, no tam si už domáci vytvárali výrazný bodový náskok. Škoda, že sa nám v prvom polčase nepodarilo premeniť viacero sľubných streleckých pozícií, stretnutie by bolo ďaleko vyrovnanejšie. Po zmene strán sa už zápas iba dohrával. Neudržali sme chuť a nasadenie z prvého polčasu, no i tak sa nám podarilo predviesť niekoľko dobrých akcií.