Žiaci porazili Žilinu, kadeti s vyrovnanou bilanciou
pridané 19.3.2019

Kadeti

MBK KARLOVKA BRATISLAVA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 74 : 66 (31:42)

Wallenfels 22, Ďuriš 20, Kukučka 16, Poljak 6, Baláž 2, Nedosóczky, Kvasnica.

Prvú štvrtinu sme odohrali veľmi laxne v obrane, inkasovali sme až 20 bodov. V útoku sme nemali v prvom plčase problém, presadzovali sme sa hrou 1 na 1 a keď sme si v druhej štvrtine dali povedať a zlepšili obranu tak sme otočili skóre v náš prospech a do šatní sme išli s 11-bodovým vedením. Nepochopiteľne sme sa však v druhom polčase vrátili k laxnejšej obrane, navyše sme nie vždy boli disciplinovaní v útoku kde sme nevolili optimálne riešenia situácií. V poslednej časti sa nám k tomu vyfaulovali dvaja hráči a už nám neostali sily vzdorovať domácim.

TJ STROJÁR MALACKY - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 43 : 56 (21:30)

Ďuriš 23, Wallenfels 16, Kukučka 12, Poljak 3, Kvasnica 2, Nedosóczky, Baláž.

Prvú štvrtinu sme odohrali s veľkou chuťou, hrali sme disciplinovane, dodržali sme pokyny, ktoré sme si dali. Dobre a disciplinovane sme bránili a v útoku sa nám darilo strelecky (4 trojky). Tu sme položili základ víťazstva, pretože niekoľkobodvý náskok sme si udržiavali až do konca. Zápas bol charakteristický veľkou bojovnosťou oboch tímov ale aj veľkým množstvom nepresností. Za bojovnosť sme si však víťazstvo určite zaslúžili.

Peter Roman

Žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina "B" 90:39 (50:19)

IMC: Blaško 22, Oravec 14, Papšo 11 (1 trojka), Dodek 11 (3 trojky), Hollý 8, Kovár 7, Bočínec 6, Lisoň 5, Ondráský 2, Opoldík 2 Krankuš 2, Pepich, Mištrík, Šuga, Pavlík

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina "B" 68:37 (35:19)

IMC: Ondráský 19 (1 trojka), Blaško 17, Bočínec 8, Mištrík 6, Hollý 4, Oravec 4, Kovár 4, Papšo 3, Dodek 2, krankuš 1, Opoldík, Pepich, Šuga, Pavlík

Po dlhšej dobe sme hrali dva zápasy doma. Od úvodu sme plnili všetko, čo sme si hovorili pred zápasom. Hrali sme jednoducho, aktívne sme doskakovali a agresívne sme bránili, čo vyústilo do stavu 30:9 po prvej štvrtine. V druhej a tretej štvrtine sme pokračovali vo výbornom výkone. Veľkým pozítívom pre mňa bolo 24 rýchlych protiútokov, na ktorých sme neustále  pracovali na tréningoch. V závere zápasu sa dostali na ihrisko aj hráči, ktorí pravidelne nevstupujú do hry a dokázali pokračovať v nastolenom trende.

Druhý zápas mal podobný spád ako prvý, aj keď bolo miestami vidieť poľavenie v koncentrácii, ktorá viedla k viacerým nevynúteným stratám. Veľmi zaujímavým bol, v oboch zápasoch dokopy, ukazovateľ daných 3-kových pokusov, ktorí sme mali 7/5 (71%). Viacerí hráči dokázali, že na sebe pracujú na tréningu aj mimo neho, čo sa ukázalo aj v hre. Tieto zápasy nám dúfam pomohli pripraviť sa na ďalšie dva ťažké domáce zápasy.

Matej Tomáško

Mladší mini

Akapo Lučenec - IMC Slovakia Považská Bystrica 20 : 0

Akapo Lučenec - IMC Slovakia Považská Bystrica (3 x 3) 20 : 0

IMC: Brőstel, Vojtek, Ryljak S., Pozník, Domanický, Paulec, Kollár, Stráňovský, Lovíšek.

Po týždni sme opäť nastúpili proti Lučencu. Tentokrát nás na ich palubovke čakala dlho odkladaná dohrávka. Oproti predošlému zápasu bola naša zostava značne oklieštená, čo sa prejavilo najmä v útočnej fáze. Do Lučenca sme pricestovali len s deviatimi hráčmi, no domáca pani trénerka ochotne súhlasila, že môžeme striedať žiackym systémom. Rozhodcovia avizovali, že danú skutočnosť uvedú do zápisu o stretnutí a zápas sme odohrali. Keď domáci začali vyhrávať o päťdesiat bodov, ukončil sa zápis a skóre sa ďalej rátalo už len na svetelnej tabuli, tak ako určujú pravidlá pre danú kategóriu. Paradoxne, naša hra sa zlepšila v závere stretnutia a podarilo sa nám aspoň kozmeticky upraviť konečné skóre na svetelnej tabuli. Nemilé prekvapenie nastalo po príchode domov, keď som išiel vypísať našich strelcov zo zápisu a zistil som, že sme prehrali kontumačne. O tomto fakte sa rozhodcovia vôbec nezmienili. Napriek tomu si našich deväť statočných hráčov zaslúži pochvalu za bojovnosť. Ak by sa nám podarilo zodpovednejšie koncentrovať na výkon v prvej polovici, mohli byť dojmy z našej hry ešte pozitívnejšie. Sympatické bolo, že aj napriek vyššiemu rozdielu v skóre sme sa súperovi snažili vzdorovať do záverečného hvizdu.