Po tesnej prehre si kadeti napravili chuť
pridané 6.2.2019

Kadeti

IMC Slovakia Považská Bystrica - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 77:81 (38:46)
IMC: Šery 28, Ďuriš 20, Wallenfels 13, Poljak 7, Baláž 6, Nedosóczky 3, Kováč, Kvasnica.

Úvod zápasu nám vyšiel, viedli sme 7:2, ale potom sme začali zbytočne chybovať v útoku a veľmi nedôsledne sme bránili. Hostia sa dostali do vedenia, ktoré si udržiavali až do konca zápasu. Naša obrana bola nedôsledná a často sme opakovali rovnaké chyby. Naopak, v útoku sme sa dokázali presadiť. Po troch štvrtinách narástol náskok hostí až na 15 bodov, ale je veľmi pozitívne, že sme sa nevzdali a skóre sme necelé 3 minúty pred koncom dokázali vyrovnať. V závere nám však na víťazstvo chýbali nielen sily ale aj trocha viac basketbalovej kvality. Za bojovnosť a nezlomnú vôľu si chalani zaslúžia pochvalu.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BK Slovenský Orol Levoča 112 : 45 (61:14)
IMC: Wallenfels 30, Ďuriš 29, Šery 23, Poljak 16, Baláž 4, Nedosóczky 4, Kováč 4, Kvasnica 2.

V záverečnom kole skupiny východ sme privítali posledný tím tabuľky. Od začiatku sme boli lepší a zvyšovali náš náskok. Zahrali si všetci hráči, ktorí boli k dispozícii, výborné je, že všetci aj bodovali. V našej hre bolo veľa pekných momentov, občas sa ale vyskytli aj chybičky či hluché miesta. Teraz sa už musíme pripraviť na ďalšie zápasy v skupine o 9.  - 18.miesto kde by sme chceli potvrdiť solídne výkony z posledného obdobia.

Peter Roman

Žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBA Prievidza 45 : 76 (21:44)

IMC: Blaško 18, Lisoň 7, Bočínec 6, Oravec 6, Opoldík 4, Ondráský 3, Mizerík 1, Kovár, Dodek, Mištrík, Papšo, Šuška.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBA Prievidza 43 : 69 (17:39)

IMC: Oravec 10, Blaško 7, Kovár 6, Opoldík 6, Lisoň 4, Mizerík 3, Papšo 3, Mištrík 2, Ondráský 1, Bočínec 1, Šuška, Dodek.

Od úvodu sme so súperom držali krok. Hrali sme jednoducho, mali sme viacero pekných akcií, taktiež sme dobre bránili. V druhej štvrtine sme strelecky zaspali nedarilo sa nám premieňať čisté šance a súper na odskočil. Po polčase sme začali opäť hrať jednoducho, agresívne aj v útoku, aj v obrane, ale súper si náskok postrážil. Nebyť druhej štvrtiny, ktorú sme prehrali 6:26, tak by to bol zaujímavý zápas, pretože ostatné štvrtiny skončili 15:18, 11:15, 13:17.

Druhý zápas mal podobný priebeh, avšak zlyhali sme hneď v úvode, kde nám súper odskočil a už bolo nad naše sily, aby sme sa pobili o prijateľnejší výsledok.
Hráči hrali zodpovedne, dokázali súpera pritlačiť, získavať lopty, hrať rýchlo, ale musia sa vyvarovať hlúpych chýb, ktoré nám škodia.