Juniori si priviezli od súperov víťazstvá
pridané 27.11.2018

Juniori

BKM SPU NITRA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 73 : 79 (28:50)

Orihel 16, Zachar 14, Trnčík 13, Kubala 12, Vlnieška 9, Janíček 6, Krčmárik 4, Sabo 3, Šimoňák 2, Mateášik.

V Nitre sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas. Hlavne v prvej štvrtine sme dominovali (10:30). Zdobila nás agresívna obrana, rýchly prechod do útoku i presná a nápaditá hra v postupnom útoku a poľahky sme si vybudovali vyšší náskok. Ešte po niekoľkých minútach druhého polčasu sme viedli o 26 bodov (32:58), potom sme však začali hrať nepochopiteľne nerozvážne v útoku a domáci postupne znižovali naše vedenie. Napokon sme však uhájili cenné víťazstvo z pôdy nepríjemného súpera.

MBK KARLOVKA BRATISLAVA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 79 : 86 (38:42)

Kubala 33, Krčmárik 15, Orihel 15, Zachar 11, Janíček 6, Vlnieška 3, Sabo 2, Trnčík 1, Hoferica, Mateášik, Šimoňák.

Do nedeľného zápasu sme vstúpili nekoncentrovane na oboch poloviciach ihriska. Viacero nepresností v útoku a nedôraz v obrane umožnil domácim udržiavať celú prvú štvrtinu mierne vedenie. V nesústredenom výkone sme pokračovali aj naďalej, čoho výsledkom bol 8-bodový náskok domácich v 16.minúte (31:23). Vtedy sme však konečne zabrali, pritlačili sme na súpera a razom sme išli do šatní so 4-bodovým vedením. V tretej štvrtine sme spočiatku mali navrch a vypracovali sme si 9-bodový náskok (51:60) ale domáci zabojovali a zdramatizovali zápas, napokon sme však relatívne v pokoji dotiahli zápas do víťazného konca.

Peter Roman

Mladší žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - MŠK Žiar nad Hronom 23 : 94 (3:29,2:34,10:13,8:18)

Švach 8, Tabak 4, Hollý 4, Bočinec 3, Šuga 2, Mištrík 2,Svitek, Lipták, Konečný, Ďurica.

Do zápasu sme nastúpili ustráchane a s veľkým rešpektom. Náš súper zo Žiaru bol omnoho vyšší a fyzickejší(medzi niektorými hráčmi bol aj vyše 1,5 ročný rozdiel),ale po polčase sa chlapci osmelili a v určitých častiach hry sme sa Žiaru aj vyrovnali. Chlapcov treba pochváliť za bojovnosť proti vyspelejšiemu a basketbalovejšiemu súperovi.

IMC Slovakia Považská Bystrica – MŠK Žiar nad Hronom 29 : 88 (8:27,1:22,12:16,8:23)

Bočinec 8, Šuga 8, Tabak 6, Svitek 5, Hollý 2, Lipták, Konečný, Ďurica, Mištrík, Švach.

Druhý zápas začal lepšie z našej strany. Dostali sme sa aj do vedenia, ale keď súper prestriedal a hral s najlepšou päťkou išiel opäť do výrazného vedenia. V druhom polčase sme opäť dokázali držať krok so súperom. Pozitívom je, že si každý hráč zahral do sýtosti a otestoval sa proti najlepšiemu súperovi našej skupiny.

Štefan Svitek

Mladší minižiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Liptovský Mikuláš 31 : 66 (17:30)

Štvrtiny: 4:22, 13:8, 2:26, 12:10.

IMC: Fischer 21, Brőstel 6, Ďurkovský 2, Domanický 2, Hollý, Lapuník, Stráňovský, Haljak, Kollár, Paulec, Duhár.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Liptovský Mikuláš (3 x 3) 4 : 16

Proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi sme predviedli bojovný výkon, no vzhľadom k aktuálnym možnostiam sme nedokázali dosiahnuť priaznivejší výsledok. Výrazný priestor dostali mladší hráči, čím nazbierali cenné skúsenosti. Je potešujúce, že tieto zápasy ukázali, že pravidelný tréning prináša svoje ovocie. Stretnutia taktiež odhalili naše nedostatky, ktoré budeme postupne odstraňovať. Ak budeme trpezliví a vydržíme v nastolenom tempe, tak sa v budúcnosti dostavia aj priaznivejšie výsledky.