pridané 18.11.2018

Kadeti

BK SLOVENSKÝ OROL LEVOČA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 49 : 101 (12:60)

Kukučka 29, Šery 21, Huljak 20, Wallenfels 20, Gallo 4, Briestenský 4, Poljak 3, Baláž, Chudovský.

V Levoči sme odohrali vydarený prvý polčas. Úvod bol síce troška nervóznejší, ale potom hlavne v útočnej fáze sme predviedli viacero pekných protiútokov aj kombinácií a vysoko sme viedli. V druhom polčase sme prestali brániť, už sme sa zameriavali na útok, každý chcel skórvať čo prinášalo aj nejaké chyby ale zápas už bol rozhodnutý.

BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 80 : 57 (34:22)

Poljak 16, Huljak 13, Wallenfels 10, Kukučka 10, Šery 3, Briestenský 3, Gallo 2, Baláž, Chudovský.

V obranne ladenom zápase plnom nepresností vyhrali domáci preto, že mali viac použiteľných hráčov, urobili menej chýb a lepšie bránili. My sme mali navyše v tomto zápase 40 (!) stratených lôpt. Napriek tomu sme ešte v 26.minúte prehrávali len o 8 bodov. Potom sme však prišli o dvoch vyfaulovaných hráčov a zápas bol v podstate rozhodnutý.

Peter Roman

Žiaci

MBK Victoria Žilina "B" - IMC Slovakia Považská Bystrica 54 : 58 pp (20:23)

Do zápasu sme nastúpili veľmi motivovaný, pretože sme chceli získať prvé body. Avšak boli sme asi až moc premotivovaný, nedarilo sa nám dávať jednoduché koše avšak celkom dobre sme bránili, čo sa prejavilo na výsledku prvej štvrtiny 8:7 v prospech súpera. Pomaličky sme začali zvyšovať tempo hry, dobré pasáže striedali zlé, ale v závere tretej štvrtiny sme veľmi dobrou agresívnou obranou odskočili súperovi. v zápase sme hádzali viac ako 30 trestných hodov, z ktorých sme premenili 50%. Avšak chybami v obrane a zlou koncentráciou sme dovolili súperovi vyrovnať a išli sme do predĺženia. V predĺžení sme sa dokázali skoncentrovať, a dotiahli sme zápas do nášho prvého víťazstva.

Lisoň 16, Bočínec 12, Ondráský 11, Dodek 7, Šuška 4, Opoldík 3, Papšo 3, Hollý 2, Kovár, Šuga, Mištrík, Oravec.

MBK Victoria Žilina "B" - IMC Slovakia Považská Bystrica 50:82 (29:42)

V druhom zápase sme od začiatku dokázali hrať jednoducho. Dokázali sme premeniť viac ako 10 rýchlych protiútokov, ktoré zdobili veľmi dobré prihrávky. V zápase dostali príležitosť všetci hráči, ktorí sa mohli ukázať, že si zaslúžia väčšiu minutáž - a nesklamali. Dokázali si vypracovať príležitosti na skórovanie, ale nezaostávali ani v obrane. Záver zápasu bol trochu chaotický, ale náskok už bol badateľný.

Gratulujem chlapcom k víťazstvu, hlavne by som vyzdvihol ich bojovnosť v závere prvého zápasu. Dúfam, že tieto víťazstvá nám dodajú ešte väčšiu motiváciu pracovať na tréningoch, a že dokážeme v zápasoch potrápiť aj silných súperov.

Hollý 17, Ondráský 16, Kovár 15, Papšo 8, Dodek 6, Oravec 4, Šuga 4, Opoldík 4, Bočínec 4, Šuška 2, Mištrík 2, Lisoň.