Juniori zaknihovali v domácom prostredí vysoké víťazstvá
pridané 12.11.2018

Juniori

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES 100 : 67 (50:33)

Orihel 25, Kubala 15, Šimoňák 14, Janíček 11, Vlnieška 11, Krčmárik 10, Zachar 6, Trnčík 6, Mateášik 2, Randa, Hoferica

Stretnutie bolo vyrovnané v úplnom úvode, potom sme spresnili streľbu, pritlačili v obrane a súperovi sme odskočili na 9 bodov. Aj v ďalšom priebehu sme sa presadzovali vďaka rýchlemu prechodu a pestrej hre v útoku. Darilo sa nám tiež pokryť kľúčových hráčov súpera a tak v tretej štvrtine sme zápas definitívne rozhodli (82:50). Príležitosť dostali všetci naši zdraví hráči a každý sa prezentoval veľkou snahou a chuťou do hry. Odmenou pre nás bolo zaslúžené víťazstvo nad nepríjemným súperom.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BKM ISKRA SVIT 125 : 47 (68:30)

Šimoňák 27, Orihel 25, Vlnieška 19, Janíček 17, Kubala 12, Krčmárik 9, Zachar 7, Mateášik 4, Trnčík 3, Kukučka 2

Hostia nastúpili len s 5 hráčmi a tomu prispôsobili aj svoju taktiku. My sme však nastúpili s chuťou, hlavne v útoku, kde sme sa väčšinou vysporiadali aj so 40 minútovou zónou súpera. Snažili sme sa však súpera agresívne brániť a nútiť ho k stratám čo sa nám darilo pretaviť na jednoduché koše. Znova nastúpili všetci hráči a zápas odohrali s veľkou chuťou.

Peter Roman

Kadeti

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BKM ISKRA SVIT 58 : 66 (36:20)

Kukučka 22, Šery 14, Ďuriš 9, Wallenfels 8, Huljak 3, Gallo 2, Nedosóczky, Kováč, Poljak, Briatka, Chudovský

V dohrávanom zápase DL Kadetov sme odohrali stretnutie s neuveriteľným priebehom. Tesne pred koncom prvého polčasu sme viedli 36:12 a nikto by neveril, že napokon dokážeme prehrať. Hrali sme celkom dobrú obranu, navyše súper nepremieňal viaceré dobré pozície a navyše v útoku sa nám darilo individuálnymi akciami bodovať. Nepochopiteľné zmätky v obrane v závere polčasu umožnili súperovi 8 bodov v krátkom slede, ktoré mu zrejme dodali sebavedomie. V tretej štvrtine sme odišli z ihriska, v útoku sme sa trápili, nevedeli sme skórovať a súperov po protiútokoch jednoducho skóroval. V závere sme ešte ukázali obrovskú snahu a bojovnosť ale na obrat už nám nezostali sily. Za bojovnosť chlapcov treba pochváliť, verím, že aspoň prvopolčasový výkon bude pre nás vzpruhou do ďalších tréningov a zápasov.

Peter Roman

Žiaci

IMC Slovakia Považská Bystrica - ŠBK Handlová 67 : 104 (38:55)

V prvom zápase v domácom prostredí sme nastúpili proti favoritovi z Handlovej. Od úvodu bolo vidieť, že súper má vysokú kvalitu. Snažili sme sa držať so súperom krok, čo sa nám darilo, miestami sme dokázali pritlačiť súpera, ale prišli aj "hluché" momenty, kde sme tápali v obrane a aj v útoku. Pozitívom pre mňa v prvom zápase bolo, že viacerí hráči sa nevzdávali, aj keď sme prehrávali, a dokázali bojovať až do konca zápasu.

PB: Hollý 14, Kovár 11, Papšo 9 (1 trojka),Ondráský 8, Lisoň, 6, Opoldík 6, Dodek 6, Bočínec 5, Šuška 2, Pepich, Mištrík, Oravec, Šuga

IMC Slovakia Považská Bystrica - ŠBK Handlová 34 : 81 (21:40)

PB: Ondráský 7, Kovár 6, Opoldík 4, Šuga 4, Opoldík 4, Oravec 3, Bočínec 2, Hollý 2, Papšo 2, Lisoň 2, Pepich, Mištrík, Šuška

V druhom zápase bolo vidieť, že hráči boli znechutení z prvého zápasu a na začiatku nedali do toho všetko. V zápase sme mali veľký problém s uvoľnením sa bez lopty, ako aj so zakončením, ale niektorí hráči sa snažili plniť pokyny, ktoré sme si dohodli. Môžem povedať že v oboch zápasoch bolo veľa dobrých akcií v útoku a aj obranných zákrokov, ale treba však povedať, že pokiaľ hráči nebudú dodržiavať zásady, ktoré máme, a nebudú robiť maximum v zápase, môže sa stať, že nedostanú toľko príležitostí zasiahnuť do zápasov.