Súťaž juniorov je vyrovnaná, kadeti zatiaľ bez víťazstva
pridané 31.10.2018

Juniori

MBK Baník Handlová - IMC Slovakia Považská Bystrica 67 : 114 (29:64)

IMC: Orihel 30, Vlnieška 16, Krčmárik 12, Trnčík 12, Janíček 9, Tamáši 7, Sabo 7, Zachar 6, Šimoňák 6, Randa 5, Hoferica 2, Kubala 2.

K zápasu sme pristúpili zodpovedne. Od úvodu sme dominovali, hrali sme s chuťou. Dobre sme bránili a snažili sa o nápaditú hru v útoku takže nečudo, že sa skóre zvyšovalo neustále v náš prospech. Pozitívne je, že si zahrali všetci hráči a mohli sme minúty rozložiť, navyše všetci aj bodovali. Mrzí nás zranenie Kristiána Tamášiho, ktorému želáme skoré uzdravenie.

MBA Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica 81 : 96 (40:47)

IMC: Orihel 23, Krčmárik 16, Zachar 16, Kubala 9, Trnčík 8, Vlnieška 8, Šimoňák 7, Hoferica 7, Sabo 2, Randa, Janíček.

V Prievidzi to bol zaujímavý ale hlavne útočne ladený zápas v celkom svižnom tempe. Obe mužstvá sa snažili o rýchlu útočnú hru avšak v obrane bolo priveľa chýb. My sme si však od úvodu udržiavali niekoľkobodový náskok. Ten sme v úvode druhej časti navýšili až na 16 bodov ale potom prišli nepochopiteľné chyby a domáci stiahli na polčasových 7 bodov. Zápas sme rozhodli šnúrou 0:13 v úvode druhého polčasu, keď sme viedli 40:60. potom už sme viacmenej zápas kontrolovali aj keď sme sa nevyhli zbytočným chybám.

Kadeti

IMC Slovakia Považská Bystrica - MŠK BK Žiar nad Hronom 80 : 98 (36:45)

IMC: Kukučka 30, Šery 17, Ďuriš 9, Poljak 8, Huljak 7, Wallenfels 6, Briatka 3, Nedosóczky, Chudovský, Baláž, Briestenský.

V dohrávanom zápase proti Žiaru nad Hronom sme sa prezentovali sympatickým dojmom. Začali sme nebojácne, hrali sme sympaticky a pohyblivo v útoku. Chýbal nám však väčší dôraz a disciplína v obrane, čo sa odzrkadľuje aj na počte obdržaných bodov. V útoku sme vyprodukovali viacero zbytočných chýb "vďaka" slabšej disciplíne a zlým rozhodnutiam ale konečne sme predviedli výkon, na ktorom sa dá stavať a za včerajšok si hráči zaslúžia pochvalu.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBK Bánovce nad Bebravou 42 : 74

IMC: Hollý 22,Šuga 6,Tabak 6,Ryljak 2,Ďurica 2,Konečný 2,Žilinčík 2,Lipták,Mištrík.

Naše prvé dva domáce zápasy sme zvládli nad očakávanie veľmi dobre,kedže sme nastúpili bez troch chorých hráčov iba s deviatimi hráčmi.Zo začiatku zápasu sme pôsobili troška zlakane,ale už v druhom polčase sa hra vyrovnala a v určitých fázach hry sme mali aj troška navrch(hrali sme v najsilnejšej zostave).Pozitívom je,že si všetci zahrali do sýtosti a urobili sme herný pokrok od nášho zápasu v Prievidzi.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BBK Bánovce nad Bebravou 21 : 58

IMC: Hollý 8,Šuga 6,Tabak 2,Ryljak 2,Lipták 2,Žilinčík 1,Ďurica,Konečný,Mištrík.

Na druhý zápas sme nastúpili nekoncetrovane,vo všetkých herných činnostiach bol súper lepší a pôsobili sme unaveným dojmom.Opäť v druhom polčase sme ožili, vyrovnali hru a predviedli pár pekných akcií.Tieto zápasy nám ukázali,že sa uberáme dobrým smerom ale čaká nás ešte veľa tvrdej driny.Chlapci si zaslúžia pochvalu za dva pekné zápasy.

Štefan Svitek

Mladší mini

MŠK BK Žiar nad Hronom - IMC Slovakia Považská Bystrica 36 : 21 (18:12)

Štvrtiny: 12:6, 6:6, 14:5, 4:4.

IMC: Vojtek 4, Pepich 4, Hollý 4, Brőstel 3, Paulec 2, Ryljak S. 2, Kollár, Stráňovský, Domanický, Duhár.

MŠK BK Žiar nad Hronom - IMC Slovakia Považská Bystrica (3x3) 6 : 14

V prvom stretnutí v novej sezóne sme sa prezentovali vcelku sympatickým výkonom. S domácimi sme držali krok a predviedli sme viacero pekných akcií. Do budúcna potrebujeme eliminovať nevynútené chyby, ktoré nás pripravili o lepší výsledok. Najmä zbytočné vyfaulovanie jedného z hráčov sa citeľne podpísalo pod konečný stav. Verím, že skúsenosti z tohto zápasu chlapci využijú v ďalších stretnutiach.