Tri družstvá absolvovali prípravné stretnutia
pridané 11.9.2017

Muži

MBK Slávia Trnava – IMC Slovakia Považská Bystrica 65:79 ( 22:20, 37:37, 53:64)

IMC: Kubala 17, Matych 13, Samek 11, Žilinčík 11, Svitek 8, Markovič 7, Krčmárik 7, Orihel 5, Paulíny, Smatana, Drbul.

V druhom prípravnom zápase pred ostrým štartom I.ligy mužov sme nastúpili v odvetnom zápase na palubovke Trnavy. Vstup a celý prvý polčas bol poznačený naším slabším prístupom v obrane, nebránili sme podľa pravidiel, na ktorých pracujeme, nechávali sme súpera riešiť situácie bez toho aby bol na neho vyvíjaný tlak. Do druhého polčasu sme vstúpili dôraznejšie, hrali sme agresívne v obrane a po získaných loptách sme dokázali vyrážať do rýchlych protiútokov, ktoré sme vo väčšej miere aj premieňali. Hlavne tretia štvrtina bol z našej strany veľmi dobrá  a je potešiteľné, že každý hráč ktorý zasiahol do hry bol prínosom pre družstvo. Najbližší zápas odohráme v utorok 19.9.2017 proti družstvu MŠK Žiar nad Hronom na domácej palubovke ŠH SNP, čas zápasu ešte upresníme.

Peter Torda

Juniori

IMC Slovakia Považská Bystrica - BSM Orli Prostějov 82:78 (24:19, 41:40, 58:54)

IMC: Kubala 27, Mátych 19, Orihel 12, Trnčík 8, Krčmárik 8, Randa 4, Sádecký 2, Paulíny 2, Červenec, Koprda.

Prvý predsezónny zápas mal slúžiť na overenie si činností z tréningového procesu, na ktorých neustále pracujeme. Po výbornom vstupe do zápasu kde sme hrali rýchlo, agresívne a vybudovali sme si 12 bodový náskok. Celú prvú štvrtinu sme mali pod kontrolou aj vďaka nášmu vysokému nasadeniu. Mierna strata koncentrácie zapríčinila, že sme stratili náskok a od 14. minúty to bol boj o každý bod na oboch stranách ihriska. Nakoniec sme mali mierne navrch a zápas doviedli do víťazného konca. Zápas vo vysokom nasadení hráčov oboch družstiev bol kvalitnou prípravou pred novou sezónou.

Peter Torda

Kadeti

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Victoria Žilina 79:83 (16:18, 47:46, 61:66)

Šipkovský 25, Šimoňák 17, Tamáši 10, Sabo 7, Mateášik 7, Kukučka 6, Veselý 4, Šery 3, Zbýň, Buday.

IMC Slovakia Považská Bystrica - BCM Orli Prostějov 82:67 (20:13, 39:35, 57:51)

Šipkovský 27, Tamáši 17, Sabo 13, Šimoňák 11, Kukučka 6, Šery 6, Zbýň 2, Mateášik, Buday, Veselý.

Prvé dva prípravné zápasy Kadetov nám poslúžili na vzájomné spoznanie sa. V prvom zápase bol náš výkon typický ako v prvých zápasoch sezóny - chyby v komunikácii a spolupráci hráčov na oboch stranách ihriska, ale aj slušné individuálne momenty viacerých hráčov. V tomto zápase ma mrzí hlavne nedostatočná snaha hráčov o rýchlu a nátlakovú hru, ktorú by sme počas sezóny chceli predvádzať.

V druhom zápase bolo vidieť v našej hre zlepšenie, hlavne sme začali hrať rýchlejšie smerom dopredu a príkladne sme bojovali. Znova sme sa vedeli individuálne presadiť a snažili sme sa využiť výškovú prevahu. Samozrejme, zápasy nám ukázali aj viacero nedostatkov, na ktorých musíme v tréningu popracovať.