pridané 22.5.2017

Juniori

IMC Slovakia Považská Bystrica - BKM Iskra Svit 67 : 82 (33:45)

IMC: Kubala 19, Smatana 14, Mátych 13, Trnčík 6, Randa 5, Krčmárik 3, Sádecký 3, Šimoňák 2, Zemánek 2, Šipkovský, Velič, Červenec.

Zápas sa prakticky rozhodol v jeho úvode keď Sviťania rýchlo získali dvojciferný náskok. My sme boli veľmi nervózni a robili sme obrovské chyby v obrane i v útoku, neplnili sme dohodnuté taktické zámery. Celý zvyšok stretnutia bol poznačený našou obrovskou snahou o zmazanie náskoku. Hráči veľmi bojovali a chceli ale zároveň tá snaha spôsobovala nie vždy správne rozhodnutia v útoku takže sme často bojovali viac so sebou ako so súperom. Zároveň však treba priznať, že v tomto zápase boli Sviťania lepší, fyzickejší a skúsenejší. Svoj ľahko vybudovaný náskok si s prehľadom postrážili a vždy keď bolo treba tak kontrolovali naše snahy o zníženie úspešnou trojkou.

MBK Victoria Žilina - IMC Slovakia Považská Bystrica 67 : 62 (35:31)

IMC: Kubala 17, Mátych 14, Krčmárik 9, Zemánek 8, Smatana 7, Šimoňák 5, Trnčík 2, Randa, Velič, Šipkovský, Sádecký, Červenec.

V druhom turnajovom zápase sme nastupovali proti vysoko favorizovaným domácim. Čakalo sa ako zareagujeme po nie práve vydarenom piatkovom zápase. Napriek dvom rýchlym trojkám domácich sme sa rýchlo spamätali a už v 6.minúte sme viedli 12:9. Tým sme nabrali sebavedomie, že môžeme s domácimi hrať vyrovnanú partiu. Hoci sme stále tesne prehrávali, chlapci veľmi bojovali a výborne bránili. Mrzieť nás mohli veľmi zbytočné straty a drobné výpadky koncentrácie v obrane, inak sme mohli v polčase vyhrávať my. V tretej časti sme domácich udržali len na 10 bodov a pomaličky sme získavali v zápase prevahu. V 33.minúte sme dokonca viedli o 7 bodov, potom však prišiel trojminútový výpadok, zbytočné chyby a šnúra domácich 16:0, ktorou otočili na 63:54. Nevzdali sme sa a bojovali ďalej, avšak na ďalší obrat už sme nemali dostatok času.

IMC Slovakia Považská Bystrica - MBK Karlovka Bratislava 82 : 89 (46:45)

IMC: Kubala 28, Mátych 18, Zemánek 10, Smatana 9, Šimoňák 8, Randa 6, Krčmárik 3, Sádecký, Šipkovský, Trnčík, Velič, Červenec.

V poslednom zápase sme ukázali obrovské odhodlanie zabojovať o medailu a zvíťaziť aspoň v jednom zápase. Bohužiaľ, obrovské chyby v dôležitých momentoch a výpadky koncentrácie niektorých hráčov nás stáli lepší výsledok. V prvej štvrtine sa hral výborný rýchly basketbal, kde sme väčšinu času boli vo vedení. Hoci v druhej časti tempo hry mierne upadlo, stále sa hral atraktívny juniorský basketbal. Zlom v zápase nastal v úvode druhého polčasu. Hoci sme dali prvých 5 bodov a viedli sme 51:45 následne sme absolútne nepochopiteľne prihrali súperovi dvakrát na istý kôš a po sérii ďalších košov sa karlovka doslova zadarmo dostala do vedenia. Aj naďalej sme hrali s veľkou snahou ale postupne sa prejavila širšia lavička súpera, ktorý už dotiahol zápas do víťazného konca.

Celkovo sme napokon skončili na 4.mieste. Dominik Kubala je členom ALL STARS tímu "A" a Branislav Mátych je členom ALL STARS tímu "B".

Napriek tomu, že nás všetkých mrzí, že naše snaženie napokon ostalo bez medaily, chcem hráčom poďakovať a pochváliť za tú enormnú snahu akú dávali do všetkých zápasov počas celej sezóny.

Peter Roman

Mladší mini

MBA Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica  65 : 43  (24:21)

IMC: Hollý 19, Papšo 14, Dodek 6, Bočínec 4, Ryljak L., Gaššo, Tabak, Drblík, Ďurica, Janota, Šulavík, Hričovský, Monček.

Posledný zápas sezóny, ktorý bol zároveň odvetou o 3. - 4. miesto, sme chceli pokračovať vo výbornom výkone z predošlého zápasu. Od úvodu sme dokázali premieňať vyložené šance, dokázali sme na mládežnícku kategóriu výborne brániť a aj riešiť rôzne situácie s chladnou hlavou. Chlapci bojovali o každú loptu a do polčasu to vyzeralo na zaujímavý zápas. V tretej štvrtine sa ale opäť ako v predošlom zápase dostavil výpadok, na ktorí sme už nedokázali odpovedať ani v štvrtej štvrtine, ktorú sme vyhrali 22:16. Veľkým pozitívom pre mňa bolo, že sme pôsobili ako skutočný tím a aj napriek nepriaznivému skóre sme povzbudzovali aktuálnu päťku na ihrisku a tešili sa z každého koša, za čo sme si zaslúžili potlesk domácich divákov. Je vidieť obrovský progres niektorých hráčov v priebehu sezóny. Ak by sme sa pozreli práve na prvý zápas sezóny s týmto súperom, ktorý skončil o 80 bodov, a posledný zápas, ktorý skončil o 22 bodov je to výborné. Hráčom patrí obrovská pochvala za celú sezónu a dúfam, že sa v nadchádzajúcej sezóne budeme naďalej zlepšovať.