Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
NOVOPEČENÝ OTEC PREDVIEDOL V KOLÍNE KVALITNÉ VÝKONY
pridané 8.5.2023

Náš odchovanec Jakub PETRÁŠ má za sebou ďalšiu sezónu v českej najvyššej súťaži Kooperativa NBL v drese BC Geosan Kolín. Po 8.mieste v dlhodobej časti bohužiaľ vypadli už v predkole play off proti USK Praha a sezóna sa tak preňho skončila už 17.apríla. Napriek klubovému neúspechu môžeme z individuálneho hľadiska považovať túto sezónu za dobrú, veď Jakub znova patril k ťahúňom družstva a znova potvrdzoval svoje kvality, keď v dlhodobej časti skóroval viac ako 11 bodov a doskočil necelých 10 lôpt. Viac o sezóne ale aj iné zaujímavosti už nám prezradí Jakub v rozhovore:

 

Jakub, môžeš nám na úvod zhodnotiť sezónu v drese Kolína z pohľadu tvojho aj klubového.

 - Klubové výkony túto sezónu by som rozdelil do takých troch epizód. Epizóda AlpeAdria Cup, epizóda Českého Pohára a epizóda Kooperatíva NBL. V prvej epizóde si myslím, že sa nám podaril veľký úspech pre klub. V prvej sezóne kedy sa klub zúčastnil medzinárodnej súťaže, sme sa dostali až pred brány Final 4, kde nás vyradila Viedeň. V druhej epizóde sme sa dostali do Final 4 Českého pohára, ktoré sa odohrávalo v Prahe a získali sme bronzové medaile vo veľmi nabitej konkurencii. A posledná epizóda bola KNBL, ktorá zo začiatku pre nás vyzerala tak isto úžasne ale nakoniec sme skončili v Play-In kole, kde nás porazilo USK Praha. Po osobnej stránke, moje výkony sa podľa mňa zlepšovali od začiatku sezóny až po koniec, kde som nadviazal na predchádzajúcu sezónu.

Kde vidíš príčiny vypadnutia v play in s USK Praha?

 - Príčin a dôvodov môžeme nájsť mnoho. S USK sme prehrali aj v základnej časti dvakrát po sebe. Ich štýl hry bol založený na rýchlom protiútoku a dvoch či troch oporných hráčoch, ktorých sa nám ani v jednom zápase nepodarilo ubrániť. Tento štýl celkovo nevyhovoval tomu, čo sme sa snažili predvádzať my.

Mal si počas sezóny čas a možnosť sledovať výkony aj ďalších odchovancov považskobystrického basketbalu, povedzme Mária Ihringa či Šimona Krajčoviča?

 - Áno, počas sezóny som sa snažil sledovať aj výkony ostatných slovenských hráčov a to samozrejme platí aj o Šimonovi a Máriovi.

Čo ťa čaká počas letnej prestávky?

 - Leto má čaká zaujímavé. Pred pár týždňami sa mi narodil potomok, z ktorého sa doma veľmi tešíme. O niekoľko týždňov ma ešte čaká svadba a potom už bude leto o tom kam sa budem presúvať a pripravovať na novú sezónu.

Vieš nám teda prezradiť viac o svojej budúcnosti - kde budeš pôsobiť v budúcej sezóne?

 - Podľa doteraz dostupných informácii by som mal ešte stále pokračovať v Kolíne. Ale tým, že sa ešte stále hrajú aj iné ligy sveta a hlavne aj tá česká, tak ešte neviem s istotou povedať či to tak bude alebo nie.

Už si spomenul, že pred niekoľkými týždňami sa ti narodil synček. Ako si zatiaľ užívaš novú úlohu otca?

 - Je to pre mňa veľká zodpovednosť ale aj radosť. Moja snúbenica Lucka mi dala jeden z najkrajších darov aký sa dá a teraz si to ako celá rodina užívame a tešíme sa na spoločne strávené chvíle.

V KNBL pôsobí aj rozhodca Matej Kovačovič, ktorý v hrával v mládežníckych družstvách nášho klubu. Podarilo sa ti s nim stretnúť počas sezóny?

 - Áno, s Matejom sa mi podarí stretnúť minimálne jedenkrát počas sezóny, keď sa objaví ako rozhodca počas jedného z našich zápasov.


image
9.6.
U12 MBA Prievidza - Pov. Bystrica
13:00
image
28.5.
BKM Iskra Svit - Pov. Bystrica
38:67
28.5.
WU14 Estudio Madrid - Pov. Bystrica
21:13
28.5.
WU14 Basket Halle - Pov. Bystrica
31:22
27.5.
WU14 High Five Tilburg - Pov. Bystrica
15:18
27.5.
WU14 Les Sangliers - Pov. Bystrica
32:15
27.5.
WU14 Basket Leganes - Pov. Bystrica
46:4
27.5.
WU14 Chemnitz - Pov. Bystrica
35:10
27.5.
U13 BSC Bratislava - Pov. Bystrica
58:50
26.5.
U13 MBA Prievidza - Pov. Bystrica
64:37
20.5.
U12 MBA Prievidza - Pov. Bystrica
76:26
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace