pridané 23.1.2023

MUŽI:

SLÁVIA HVAR SPORT RESORT KOŠICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 81:104 (28:51)

Drbul 27, Štefek 25, Kukučka 16, Zemánek 10, Ďuriš 7 (Belúch 16, Blaško 3).

V Košiciach sme očakávali náročný zápas, no keď vysvitlo, že vycestujeme vo výrazne obmedzenom počte hráčov, bolo najdôležitejšie nachystať sa na stretnutie mentálne. V predzápasovej porade sme si zdôraznili taktiku, no domáci evidentne cítili veľkú príležitosť zvíťaziť. Prvá štvrtina bola z oboch strán rozpačitá, ale vyrovnaná. V druhej časti sa nám podarilo bodovo odskočiť a na polčasovú prestávku sme odchádzali s náskokom, ktorý sa neskôr ukázal ako kľúčový. Po polčasovej prestávke sme aj pod vplyvom únavy poľavili v obrane, ale držali sme si slušnú úroveň v útočnej fáze. Domáci sa nám snažili vytrvalo priblížiť, no umnou hrou sme doviedli zápas do víťazného konca. Víťazstvo z Košíc nie je samozrejmosťou, a tak sme radi, že sa nám ho v oklieštenej zostave podarilo zaknihovať. V nedeľu pozývame fanúšikov na stretnutie o čelo tabuľky, keď o 15.00 privítame Nitru.

ŽIACI:

RIM BASKET KOŠICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 49:35 (27:12)

Lapuník 8, Pepich 6, Haljak 6, Stano 6, Černý 4, Rusnák 3, Torda 2, Letko R., Letko M., Vaňous, Prosnan, Paulec, Vician

Aj napriek prehre sme odohrali dobrý zápas. Bolo vidno, že čoraz viac zapájame do našej hry prvky na ktorých pracujeme v tréningoch a každým zápasom je vidieť viac týchto vecí. Je len škodou, že tieto situácie do ktorých sa dostaneme častokrát úplne voľný pod kôš nedokážeme využiť na jednoduché body. Bolo to vidieť v úvode zápasu, kedy sme sa dva alebo tri krát dostali sami do zakončenia, ktoré sme nepremenili a nechcem tvrdiť keby sme situácie premenili, že zápas by sme vyhrali ale minimálne by sa nám hralo ľahšie ako prehrávať vysokým rozdielom a iba doťahovať súpera. Aj napriek tomu sme odohrali veľmi dobrý druhý polčas, ktorý sme dokonca vyhrali (22:23) a darilo sa nám úspešne si skúšať veci z tréningového procesu.

1.BK MICHALOVCE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 34:45 (15:27)

Lapuník 15, Torda 14, Stano 6, Rusnák 6, Černý 2, Pepich 2, Paulec, Letko R., Letko M., Prosnan, Vaňous, Haljak, Vician

Do zápasu v Michalovciach sme vstúpili agresívne a pomerne rýchlo sme si vybudovali pohodlný náskok. Agresívne sme bránil, získavali lopty pomerne jednoducho sme dokázali skórovať. Táto hra nám umožnila veľmi skoro pustiť do hry všetkých hráčov čo však malo vplyv na našu hru a naše tempo sa zmenilo. Niektorí hráči, ktorí prišli z lavičky hrali až príliš profesorsky a bez nasadenia. Aj napriek tomu, že sme stále pohodlne viedli som musel niekoľkokrát prízvukovať hráčom, že tu nie sme na výlete. Aj napriek tomu, že náš výkon nebol taký ako v prvom zápase  sa nám podarilo zvíťaziť.