MUŽI S ĎALŠÍM VÍŤAZSTVOM, MLADŠÍ ŽIACI VÝBORNE VSTÚPILI DO GOLDU
pridané 15.1.2023

MUŽI:

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK JUNIOR PATRIOTI LEVICE U23  90:53 (43:21)

Drbul 28, Žilinčík 23, Štefek 22, Zemánek 6, Kukučka 2 (Belúch 3, Peťovský 2, Ďuriš 2, Vlnieška 2, Tomáško).

Stretnutie otvorili hostia ťažkou trojkou a dve minúty boli v päťbodovom vedení. My sme sa na prvý kôš narobili, no po jeho dosiahnutí sme sa upokojili a postupne začali preberať iniciatívu. Bodovo odskočiť sa nám podarilo už v závere prvej štvrtiny a náskok sme navyšovali až do záverečného hvizdu. Levických lídrov sme v obrannej fáze úspešne pokryli, čo bolo kľúčovým faktorom úspechu. Najbližší zápas nás čaká v Košiciach a následne sa predstavíme doma proti Nitre.

JUNIORI:

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA 56:95 (22:57)
Blaško 20, Magvaši 10, Mizerík 8, Papšo 6, Ondrásky 5, Chebeň 4, Zbiták 3, Baláž, Pivarči, Oravec

Zápas sme odohrali po veľmi dlhej prestávke a to sa zrejme odzrkadlilo na tom čo sme predviedli. Napriek celkom dobrým tréningom počas týždňa sme totiž nesplnili nič z toho čo sme chceli. Hoci sme pracovali na obranných činnostiach tak sme neplnili nič z toho čo sme chceli, navyše keď sa k tomu pridala zlá koncentrácia a výšková prevaha súpera tak sme dostávali koše prakticky zo všetkého a nenašli sme žiaden spôsob ako sa chytiť. Aj tento zápas ukázal, že ak chceme byť konkurencieschopní tak musíme hrať oveľa koncentrovanejšie, agresívnejšie, disciplinovanejšie ale aj sebavedomejšie. Len vtedy máme šancu nahradiť chýbajúcich dôležitých hráčov.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BBA KOMÁRNO 66:71 (28:39)
Blaško 36, Chebeň 9, Ondrásky 8, Mizerík 6, Magvaši 4, Zbiták 2, Pivarči 1, Papšo, Oravec, Baláž

V prvej štvrtine sa zdalo, že budeme pokračovať v sobotnom zápase. Laxná obrana a nízka sebadôvera v útoku značili vcelku ľahké nadobudnutie dvojciferného náskoku pre hostí. Už v priebehu druhej štvrtiny sme však zlepšili obranu, pritlačili sme na hostí a nedovolili sme im jednoducho skórovať. Naďalej sme sa však trápili v útoku a tak sme sa súperovi nedokázali priblížiť. Rovnaký priebeh pokračoval aj v tretej štvrtine a skóre stále bolo v rozpätí 10 - 18 bodov. V poslednej štvrtine sme stavili všetko na agresívnu obranu, získali sme zopár lôpt, padli nám trojky a napokon bola zo zápasu dráma, ktorá sa rozhodla až v posledných sekundách, bohužiaľ v náš neprospech. Znova sme presvedčili, že basketbal sa musí hrať 40 minút ak chceme byť úspešní ale posledných 10 minút nám ukázalo akým spôsobom by sme mohli hrať.

STARŠÍ ŽIACI:
ŠBK GALAXY KOŠICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 73:60 (39:18)

Lipták 23, Tatarka 22, Pepich 6, Beňo 5, Mištrík 2, Bröstel 2, Vojtek, Babušík

Po dlhej ceste sme komplet prvý polčas prespali. Nevedeli sme sa skoncentrovať a sústrediť na zápas. Košičania boli vo všetkých činnostiach o krok rýchlejší, plus naša nemohúcnosť a ustráchanosť v útoku znamenalo náš najslabší sezónny polčas. Druhý polčas bol diametrálne odlišný, chlapci zhodili zo seba zbytočnú nervozitu a polčas sme dokonca vyhrali, čo ale nestačilo na konečný výsledok. Chlapci začali plniť pokyny a aj zlepšenou obranou sa nám začalo dariť v útoku. Potešil rýchly prechod do útoku, na druhej strane sme horeli v obrannom doskoku. Chlapci bojovali ale na lepší výsledok to nestačilo.

BA ČAŇA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 63:65 (31:33)

Lipták 29, Pepich 19, Babušík 6, Vojtek 5, Tatarka 4, Mištrík 2, Bröstel, Beňo

Čaňa posilnená štyrmi Michalovčanmi nám od začiatku robila problémy s výškovou prevahou pod košom. Zahusťovali priestor pod košový a nám sa nedarilo skórovať z dlhších vzdialenosti. Hrali sme príliš staticky a hlavný problém sme mali celý zápas v odstavovaní hráčov, v obrannom doskoku. Keď sa nám podarilo zrýchliť hru tak sa nám začalo dariť aj v útoku. Tempo hry sa nám ale nedarilo kontrolovať a naša hra bola miestami chaotická. O výhru sa bojovalo do poslednej sekundy, víťaznú trojbodovú strelu premenil 40 sekúnd pred koncom Adam Vojtek.

MLADŠÍ ŽIACI:
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 50:38 (30:22)
Torda 24, Lapuník 13, Haljak 5, Rusnák 4, Vaňous 2, Vician 2, Kardoš, Straňovský, Chudovský, Brojo, Jandačka, Pepich O., Turza

Tým, že to bol prvý zápas po dlhšej dobe a zároveň prvý zápas proti súperovi s ktorým sme sa doteraz nestretli nevedeli sme čo od zápasu očakávať. Cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou bol postup do finálovej skupiny o postup na majstrovstvá Slovenska. Možno aj tento cieľ nám miestami až príliš zväzoval ruky a niektoré útočné situácie sme riešili až príliš individuálne miesto riešení, ktorým sa pravidelne venujeme. Akonáhle sme začali dodržiavať naše pravidlá náš náskok narástol na šestnásť bodov (26:10). Po prestriedaní však prišlo opäť k rovnakým chybám a dovolili sme súperovi znížiť na osem bodov (30:22). Po prestávke sme sa trochu trápili a akoby sme si mysleli, že súper sa porazí sám a dlhšie nám trvalo kým sme opäť začali dodržiavať vopred dohodnuté veci v útoku ako aj obrane, čoho výsledkom bol opäť výrazný náskok (50:32), ktorý sme po prestriedaní stratili. Pozitívom bolo to, že sa nám aj v takomto dôležitom zápase podarilo zapojiť skoro všetkých hráčov.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 44:33 (19:16)
Lapuník 16, Rusnák 14, Torda 10, Haljak 2, Vaňous 2, Chudovský, Turza, Vician, Pepich O., Jandačka, Brojo, Kardoš, Straňovský

Zápas proti súperovi s ktorým sme v základnej skupine dvakrát prehrali bol pre nás veľkou výzvou. Vedeli sme, že súper je na kvalitatívne rovnakej úrovni ako my a konečne v plnej zostave sme si s ním chceli zmerať sily a zabojovať o dôležité víťazstvo. Vedeli sme ktorí sú dominantný hráči súpera a zároveň sme vedeli aj to, že hrá druhý zápas v krátkom slede a aj preto sme sa snažili vyvíjať tlak v obrane a hrať čo najrýchlejšie dopredu. Po zlom úvode, keď sme mali až príliš veľký rešpekt a prehrávali sme 0:7, sme sa prebrali a začali sme hrať našu hru. Postupne sme sa čoraz viac začali presadzovať a myslím si, že keby sme boli ešte dôraznejší v zakončeniach, ktoré trénujeme a nevymýšľali niečo iné a spolu s väčšou aktivitou na obrannom ako aj útočnom doskakovaní náš náskok mohol byť ešte väčší. Každopádne obe víťazstvá sú motiváciou do ďalšej práce a hráčov za prístup a nasadenie v oboch zápasoch pochváliť.

ŽIAČKY:

ORAVA BASCATS - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 49:18 (26:7)

Sviteková 7,Kubišová 5, Tordová 2, Mizeriková 2,Hoštáková ,Gardianová, Romanová, Martinková, Slováková 2, Dingová, Sláviková, Deaková, Martyščaková, Brostlová

Na zápas sme nastúpili ustráchane a zle sme bránili. Súper nám doskočil veľa lôpt a nedarila sa nám ani strelba. Začiatok druhého polčasu sme zaspali a súper nám ušiel na rozdiel 20 bodov. Posledná štvrtina bola vyrovnaná, dokonca sme ju vyhrali o jeden bod. Dievčatá bojovali a napriek prehre sme odohrali jeden dobrý zápas. Do hry sa zapojili aj dievčatá, ktoré s nami trénujú iba krátko.

ORAVA BASCATS - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 38:22 (20:10)
Sviteková 10,Kubišová 5, Tordová, Mizeriková, Hoštáková Gardianová, Romanová 1, Martinková 2, Slováková 2 Dingová, Sláviková, Deaková 2 Martyščaková, Brostlova

Tento zápas sme hrali veľmi dobre. Dobre sme bránili a vyrážali sme rýchlo do protiútokov. Mali sme veľa streleckých pokusov, ale netrafili sme. Každú štvrtinu sme ubránili do  10 bodov, čo je veľmi dobre. Trápime sa všAK V útoku. Poslednú štvrtinu sme hrali veľmi dobre aj v útoku. Náskok súpera sme už ale nedotiahli. Stále čakáme na prvé víťazstvo.