MUŽI NAĎALEJ VÍŤAZNE, VONKU BODOVALI AJ STARŠÍ ŽIACI A STARŠÍ MINI
pridané 21.11.2022

MUŽI:

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ACADEMIC ŽU ŽILINA 70:66 (42:34)

Zachar 16, Štefek 13, Vlnieška 9, Žilinčík 9, Kukučka 8 (Drbul 6, Belúch 5, Zemánek 4, Janíček).

V doterajšom priebehu súťaže sme zaznamenali tesné víťazstvá, čo nás samozrejme teší, no v stretnutí so Žilinou sme vďaka vlastným nevynúteným chybám hazardovali s konečným výsledkom až príliš. Hostia cítili neustále šancu, a tak hrali v obrovskom nasadení a predovšetkým s ich agresívnou individuálnou obranou sme mali neraz problém. Nám sa citeľne nedarilo v útočnej fáze a v momentoch, kedy sme mohli bodovo odskočiť, sme prakticky vždy zlyhali. Kazili sme finálne prihrávky v protiútokoch a veľakrát sme nepremenili sľubné strelecké pozície. Napriek ofenzívnemu trápeniu sa nám však podarilo naplniť obranné povinnosti a mimoriadne útočne ladenému družstvu hostí sme nedovolili zopakovať strelecké hody z predošlých dvoch duelov. Nie je jednoduché udržať koncentráciu v defenzíve, keď v útoku zreteľne nemáte svoj deň, no nám sa to podarilo a hráči si za to zaslúžia pochvalu. Práve tento faktor spoločne so záverečnou podporou publika rozhodol o našej ďalšej tesnej výhre. Veríme, že naše doterajšie účinkovanie v lige je tou správnou pozvánkou na pohárový zápas s extraligovou Handlovou, ktorý sa odohrá už túto stredu o 17.30 v telocvični SZŠ DSA Rozkvet.

JUNIORI:

BBA KOMÁRNO - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 87:64 (43:35)
Blaško 26, Minárik 13, Ondrásky 9, Opoldík 7, Papšo 4, Zbiták 3, Chebeň 2, Oravec, Pivarči, Baláž

Odohrali sme zápas ako na hojdačke. Zle sme doňho vstúpili, nevedeli sme sa vysporiadať s agresivitou domácich, ktorí po našich stratách dávali ľahké koše a ihneď získali dvojciferné vedenie. Potom sme sa trochu vzchopili, niekoľkokrát sme stiahli na 7-8 bodov, mali sme šance dotiahnuť sa aj bližšie ale kvôli jednoduchým chybám v obrane a nepresnostiam v útoku sa nám nepodarilo viac zdramatizovať zápas. V závere sme skúsili hru vabank ale prinieslo to skôr navýšenie rozdielu v prospech domácich.

ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 81:68 (17:22)
Blaško 21, Ondrásky 18, Minárik 17, Chebeň 6, Opoldík 5, Pivarči 1, Zbiták, Papšo, Oravec, Baláž

Ani v tomto zápase nám nevyšiel vstup, trápili sme sa v obrane. Avšak po prestriedaní sme sa zlepšili v útoku a otočili sme skóre v náš prospech. Mierne vedenie sme si držali po väčšinu prvého polčasu hlavne vďaka kolektívnej hre v útoku a solídnej streľbe. Absolútne sme nezachytili nástup do druhého polčasu. Znova sme zlyhali na obrannom doskoku a robili sme veľa zbytočných chýb v útoku, z čoho ťažili domáci. Po šnúre 18:0 získali domáci znova dvojciferné vedenie, ktoré sa nám napriek veľkej snahe už nepodarilo otočiť.

STARŠÍ ŽIACI:
BK MŠK KEŽMAROK - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 40:86 (16:48)
Lipták 21, Tatarka 20, Babušík 14, Pepich 12, Mištrík 11, Bröstel 6, Vojtek 2, Beňo

Zápas v Kežmarku ťažko hodnotiť. V hre počas celého zápasu bolo veľa nepresností, nevynútených chýb. Nedokázali sme sa koncentrovať a prispôsobili sme sa hre súpera. Negatívum bolo opäť naše obranné doskakovanie a enormné množstvo stratených lôpt. Pozitívom bola bojovnosť, podpora a chlapci vytvorili dobrý kolektív, ktorý si navzájom pomáha a je súdržný.

BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 75:47 (43:20)
Lipták 16, Tatarka 12, Pepich 11, Babušík 4, Bröstel 2, Mištrík 2, Vojtek, Beňo

Úvod zápasu proti Spišiakom sme prespali. Všade sme boli o krok pozadu, naša obrana v prvej štvrtine neexistovala. V prvom polčase sme pôsobili odovzdane, bez energie. V útoku počas celého zápasu sme katastrofálne strieľali a ani vyložené pozície sme nepremieňali. Percentuálne naša streľba bola na úrovni 15%. Po dohovore v polčasovej prestávke sa náš prístup k povinnostiam rapídne zmenil a odohrali sme dobrý druhý polčas. Chlapci bojovali do konca ale v našej úzkej rotácii na zvrat to nestačilo.