VÍŤAZSTVÁ MUŽOV, STARŠÍCH ŽIAKOV A MLADŠÍCH ŽIAKOV
pridané 24.10.2022

MUŽI:

BKM SPU NITRA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 88:93 (43:42)

Zachar 40, Belúch 15, Drbul 9, Štefek 5, Peťovský 0 (Žilinčík 20, Kukučka 4).

Kľúčovým faktorom k úspechu bolo naladenie sa na zápas, keďže sme do Nitry cestovali v oklieštenej zostave. Počas prvej štvrtiny sme sa presvedčili, že aj v tejto situácii môžeme hrať so silným domácim celkom vyrovnanú partiu a s pribúdajúcimi minútami rástla naša túžba po víťazstve. Na polčasovú prestávku sme odchádzali s najtesnejším mankom, no po zmene strán sme si naklonili misku váh na našu stranu. Po viacerých neúspešných streleckých pokusoch Nitranov sa nám podarilo vyraziť do rýchlych protiútokov, z ktorých sme si vytvorili sľubný náskok. Ten bol počas tretieho dejstva aj na úrovni štrnástich bodov, a práve toto vedenie sa v závere ukázalo ako zlomové. Domáci v poslednej štvrtine extrémne pritvrdili v obrane, zredukovali naše vedenie, no my sme zostali nezlomní a silou vôle sme dotiahli stretnutie do víťazného konca. V Nitre sme sa opäť odprezentovali sympatickým kolektívnym výkonom, pričom nemožno opomenúť fakt, že strelecky nás výrazne potiahol Dávid Zachar. Najbližší víkend je v celej súťaži voľno a následne privítame doma Žiar nad Hronom.

JUNIORI:

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 70:83 (30:35)
Blaško 31, Chebeň 20, Pivarči 7, Magvaši 7, Opoldík 3, Magvaši 2, Lipták, Zbiták, Baláž

Celý prvý polčas sme za súperom niekoľko bodov zaostávali. Doplácali sme na slabý obranný doskok, nedôraz a chyby v obrane. Treba povedať aj to, že hostia mali fyzickú prevahu. V tretej štvrtine sme po 10-bodovej šnúre dokázali otočiť na 42:41 keď sme predvádzali našu najlepšiu hru. Konečne sme dobre bránili a zodpovedne doskakovali.Bohužiaľ, keď sme mohli súpera zlomiť a získať vyšší náskok tak sme urobili zbytočné chyby v prechode do útoku ako aj v postupnom útoku a súper po šnúre 0:12 viedol po 3.štvrtine o 11 bodov. Boli sme nervózni a zbavovali sme sa zodpovednosti ale ku cti chalanom slúži, že zápas nezabalili a bojovali sme až do konca ale bohužiaľ sme svetlé okamihy striedali s nepochopiteľnými chybami v obrane aj v útoku. Verím, že dva týždne do najbližších zápasov nám pomôžu sa skonsolidovať a potrénovať a naše výkony budú len a len lepšie.

STARŠÍ ŽIACI:
MBK VICTORIA ŽILINA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 76:101 (33:52)
Liptak 38, Tatarka 14, Mištrík 13, Babušík 10, Pepich 10, Vojtek 7, Bröstel 3, Štefanec 2, Beňo 2,  Svitek

Zápas začal z našej strany miernou nervozitou, keďže to bol náš prvý súťažný zápas po dlhšej dobe. Nevedeli sme čo od súpera očakávať ale ako minúty pribúdali, nervozita opadla a dostávali sme sa do hernej pohody, tempa. Veľkým pozitívom bola naša prechodová fáza do útoku ktorá bola rýchla a s efektívnym zakončením. Malé negatívum bola naša strata koncentrácie v určitých častiach hry ktoré súper zakaždým využil na skorigovanie výsledku. Chlapcov treba pochváliť a Považská tento zápas zaslúžene vyhrala.

MLADŠÍ ŽIACI:

ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA – IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 13:54 (7:30)

Haljak 12, Rusnák 10, Vaňous 9, Torda 8, Chudovský 6, Pepich O. 3, Muráň 2, Jandačka 2, Stráňovský 2, Kardoš, Brojo

IMC SLOVAKIA POVAŹSKÁ BYSTRICA – BKM SPU NITRA 59:20 (31:12)

Torda 18, Rusnák 14, Vaňous 12, Jandačka 6, Haljak 4, Chudovský 4, Brojo 2, Kardoš 2, Muráň 1, Stráňovský, Pepich O.

Oba zápasy boli dobrou príležitosťou na vyskúšanie si vecí z tréningu bez strachu o výsledok. Hrali sme uvoľnene, aj keď miestami sme museli hráčom pripomenúť aby boli koncentrovaní počas celého zápasu. Oba zápasy boli dobrou príležitosťou na väčšie zapojenie mladších hráčov do zápasu čo sa nám aj podarilo. Darilo sa nám skúšať si niektoré veci na ktorých dlhodobo pracujeme a keď hráči pochopia, že individuálne riešenia nie je jediná cesta k úspechu náš výkon bude ešte lepší. Každopádne hráčov je treba pochváliť za prístup a pogratulovať k dvom víťazstvám.

ŽIAČKY:

BAM POPRAD - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 88:8 (64:2)
Sviteková 4 ,Tordová 2 ,Mizeriková 2 , Gardianová Tereza, Gardianová Tamara, Bielová, Martinková, Dovalová, Deakova , Dingová, Sláviková

Kvôli chorobe viacerých dievčat sme museli nastúpiť aj s hráčkami Deakovou a Gardianovou Tamarkou, ktoré absolvovali iba 4 tréningy. Dve hráčky išli po chorobe a bez tréningu. Poprad nastúpil v plnej sile a naše družstvo nemalo šancu uspieť v tomto zápase. Dievčatá sa  nevedeli proti sinému súperovi presadiť.

BAM POPRAD - IMC SLOVAKIAPOVAŽSKÁ BYSTRICA 38:6 (28:0)
Sviteková 2,Tordová ,Mizeriková , Gardianová Tereza 2, Gardianová Tamara, Bielová, Martinková, Dovalová, Deakova , Dingová 2, Sláviková

Aj  druhý zápas bol z našej strany veľmi slabý a kedže súper postavil dievčatá z lavičky, uhrali sme lepší výsledok ako v prvom zápase.