Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
TVRDÁ PRÁCA SA VYPLÁCA
pridané 12.3.2021

Šimon Krajčovič je rodákom z Považskej Bystrice a odchovancom nášho klubu. Prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, bol členom úspešného ročníka 1994, ktorý získal viacero medailí z Majstrovstiev Slovenska, presadil sa aj v jednotlivých reprezentačných výberoch. Z nášho klubu zamieril najskôr do uSA na univerzitu, neskôr do Španielska až zakotvil v Leviciach. V tomto tradičnom extraligovom klube sa pod vedením trénerov Hojča a Madzina prepracoval z pozície druhého rozohrávača až na lídra družstva a jednu z hviezd ligy. Navyše sa stal jedným z hlavných pilierov slovenskej reprezentácie a v nedávnej ankete o Basketbalistu rok 2020 obsadil skvelé 3.miesto. Tém na rozhovor so Šimonom sme teda našli dostatok...

Šimon, v prvom rade ešte dodatočne gratulujeme jednak k individuálnemu oceneniu - 3.miestu v ankete ako aj k tímovemu úspechu - postupu s reprezentáciou. Aké máš pocity z 3.miesta v ankete?

 - Bol som trošku prekvapený. Určite si to cením, beriem to ako zrkadlo tvrdej roboty a zároveň ako motiváciu do ďalšej práce.

Prednedávnom si absolvoval úspešný reprezentačný zraz v bubline v Kosove. Čo tento úspech pre teba znamená a ako môže pomôcť slovenskému basketbalu? 

 - Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvládnuť posledný zápas a postúpiť zo skupiny. Je to malý ale dôležitý krok pre slovenský basketbal. Znamená to, že sa budeme môcť porovnávať s kvalitnejšími súpermi. Mladší hráči to tiež môžu brať ako motiváciu ešte viac na sebe pracovať.

Aký bol život v bubline?

 - Bolo to špecifické. Všetko bolo časovo naplánované. Okrem hotela a haly sa nemohlo nikam ísť. S inými ľuďmi sme prichádzali len do minimálneho kontaktu. Ale celkovo to bolo fajn.

Prejdime k tebe. V tejto sezóne pokračuješ v drese levických Patriotov. Ako si zatiaľ spokojný s výsledkami a výkonmi družstva a tvojimi?

 - Myslím, že s výsledkami zatiaľ môžeme byť spokojní. Snažíme sa vyhnúť nevyrovnaným výkonom a načasovať si formu na play off. Na osobné výkony sa snažím nepozerať. Takisto sa snažím nemať veľké herné výkyvy a snažím sa čo najlepšie riešiť herné situácie.

Si stále mladý hráč, ešte máš pravdepodobne pred sebou viacero sezón ako aktívny hráč. Chceš skúsiť aj niektorú zahraničnú súťaž Ktorá by ťa lákala?

 - Všetko bude závisieť od veľa faktorov. Samozrejme, ak by sa mi naskytla dobrá možnosť si vyskúšať niečo v zahraničí tak by som do toho išiel. Nechcem však predbiehať a sústredím sa teraz na záver sezóny. Ak sa podarí tímový úspech, tak každému hráčovi to zvýši šance na lepší kontrakt v ďalšej sezóne.

Patríš k osobnostiam ligy, si reprezentant. Skús poradiť mladým basketbalistom - čo by mal podľa teba mať kvalitný rozohrávač a aký by mal byť správny líder družstva?

 - Hovorí sa, že rozohrávač by mal byť predĺženou rukou trénera. Mal by vedieť čo od neho tréner chce a snažiť sa to preniesť na ihrisko. Taktiež by sa mal snažiť zapojiť svojich spoluhráčov do hry. Správny líder tímu podľa mňa musí ísť hlavne príkladom. Všetko začína na tréningu a potom sa to prenáša do zápasov. Keď ide líder naplno v tréningoch a k tomu ešte maká naviac tak sa to potom nalepí aj na ostatných.

Sleduješ ešte mládežnícky basketbal a dianie v BK Považská Bystrica?

 - Dianie v klube sledujem. Vždy keď sa dá a príde hrať Považská do Levíc tak si to nenechám ujsť.


image
image
4.10.
U17 Pov. Bystrica - ŠKP BBC B. Bystrica
61:58
3.10.
WU12 Bascats Orava - Pov. Bystrica
66:15
3.10.
WU12 Bascats Orava - Pov. Bystrica
60:10
3.10.
U14 AS Trenčín - Pov. Bystrica
25:53
27.9.
U12 Prievidza - Pov. Bystrica
81:38
26.9.
U19 Slávia Trnava - Pov. Bystrica
84:55
26.9.
U12 Žilina - Pov. Bystrica
72:35
26.9.
U12 Žiar nad Hronom - Pov. Bystrica
65:30
26.9.
U12 Žilina - Pov. Bystrica
81:23
25.9.
U19 Pov. Bystrica - Slávia Trnava
56:70
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace