Prinášame sumár víkendových zápasov:

KADETI:

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BBC BANSKÁ BYSTRICA 61:58 (31:36)

Minárik 25, Ondrásky 20, Hollý 7, Zbiták 4, Mizerík 2, Oravec 2, Lisoň 2, Kovár, Pivarči, Pepich, Nedosóczky, Papšo

Prvý domáci zápas nezačal podľa našich predstáv. Od úvodu sme pôsobili zachrápane prispôsobovali sme sa tempu súpera. Mali sme problém s obranou hráča s loptou, ale aj od lopty. V útoku sme pôsobili chaoticky s veľkým množstvom individuálnych chýb. V úvode druhej štvrtiny sme sa začali herne prebúdzať. Začali sme hrať rýchlejšie a tiež lepšie brániť, avšak niektoré herné činnosti zaostávali. Do druhého polčasu sme vstupovali s 5 bodovou stratou. Tretia štvrtina bola pre obe družstvá veľmi slabá s množstvom faulov. Štvrtú štvrtinu sme opäť začali agresívne brániť, zlepšili sme hru v útoku a premenili otvorené strely. V závere súper už nestačil vyvinúť tlak a preto výhra 61:58 je príjemným povzbudením v ďalšej tvrdej práce na tréningu, ale aj varovným prstom, že individuálne chyby a laxný prístup niektorých hráčov nás môžu stáť v ďalších zápasoch víťazstvo.  Matej Tomáško

ŽIACI:
BK AS TRENČÍN - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 25:53 (19:29)

Lipták 24, Svitek 7, Štefanec 6, Kučík 4, Babušík 4, Ryljak 2, Ďurica 2, Vojtek 2, Pepich 2

Na prvý zápas po dlhej prestávke zapríčinenej coronavírusom sme vycestovali do Trenčína, ktorý hrá aj so staršími hráčmi mimo súťaže a podarilo sa nám úspešne vkročiť do súťažného ročníka. Chlapci nastúpili do zápasu s chuťou a nezľakli sa vyšších a fyzicky zdatnejších Trenčanov. Prakticky celý zápas sme boli vo vedení, a pribúdajúcimi minútami sa náš bodový náskok zvyšoval. Prvý polčas sa niesol viac v podaní individuálnych akcií, z ktorých sme skórovali. V druhom polčase sme ukázali niečo aj z tímového basketbalu a podarilo sa nám ukázať a zrealizovať pár pekných akcií. Tento zápas nám ukázal aj veľa vecí, na ktorých musíme v tréningovom procese popracovať. Treba chlapcov pochváliť za prístup k zápasu, všetci si dostatočne zahrali a vychutnali prvé tohtosezónne víťazstvo.    Štefan Svitek

STARŠIE MINIŽIAČKY:

MBK ORAVA BASCATS DOLNÝ KUBÍN - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 66:15

Svitekova 11, Nemčeková 2, Cibulkova 2, Dovalová, Martinková, Ďuricová, Baculíková, Hoštáková, Bielová, Mizeriková, Dingová

MBK ORAVA BASCATS DOLNÝ KUBÍN - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 60:10

Sviteková 4,  Hoštáková 4, Martinková 2, Nemčeková 2, Cibulkova , Dovalová, Ďuricová, Baculíková, Bielová, Mizeriková, Dingová

Dievčatá cestovali prvý krát na zápas, nevedeli čo ich čaká a ako celý basketbalový zápas  funguje.

Napriek tomu sa snažili plniť príkazy , ktoré sme si dali. Bolo to ťažké, nakoľko súper hrá už súťaž druhý rok a má väčšie skúsenosti ako naše dievčatá. Prekvapením bolo, že sa naše dievčatá dostávali aj k streleckým pokusom, ale žiaľ veľa sa ich nepodarilo premeniť. V našom družstve si zahrali aj 3 dievčatá , ktoré začali s nami trénovať až v septembri. Potrebujeme nabrať skúsenosti a zbaviť sa strachu. Napriek dvom prehrám dievčatá sa tešili z bodov, ktoré sme nastrieľali súperovi.  Agi Sviteková