Oficiálna web stránka basketbalového klubu BK Považská Bystrica

Basketbal Považská Bystrica

fb
baner
BASKETBALISTI V KARANTÉNE - VÍRUS PORAZÍME, 9.časť
pridané 7.5.2020

Znova vám prinášame niekoľko názorov našich hráčov na súčasnú situáciu. Tentokrát sme vyspovedali dvoch hráčov z mužského tímu a dvoch z juniorského družstva. Prajeme príjemné čítanie!

Otázky, na ktoré hráči odpovedali boli nasledovné:

1. Ako si vnímal keď nastala situácia s korona vírusom - zatvárali sa školy a hlavne obmedzili tréningy. Čo si si vtedy pomyslel?

2. Ako toto celé ovplyvnilo tvoju situáciu v škole alebo v práci?

3. Čím sa momentálne zaoberáš počas voľného času? Ako ho tráviš? Ako sa udržuješ v kondícii, trénuješ nejako?

4. Čo myslíš, ako sa vyvinie situácia? Dohrá sa táto sezóna alebo začneme až v budúcej sezóne?

 

JAKUB ŽILINČÍK, 23 rokov, hráč družstva Mužov:

1. Čakal som to, neprekvapilo ma to. Nejaké opatrenia museli nastať po tom aké následky to malo v iných krajinách. Zrušenie tréningov je pre mňa asi najväčšie obmedzenie počas korona vírusu inak v reálnom živote má to až tak neobmedzuje.

2. Žiadno. Nejaké nútené voľno som si robiť nemusel a jediná zmena je nosenie rúška v práci.

3. Občas si doma zacvičím na hrazde a veľa chodím do prírody. Nejakú extra fyzickú záťaž ako na tréningoch nemám.

4. Myslím si, že teraz nikto nevie povedať čo sa bude diať ďalej nedá sa to odhadnúť. Dúfam, že sa situácia bude zlepšovať, ale podľa môjho názoru máme po sezóne. Možno ešte príde nejaká skrátená verzia sezóny alebo final4, ale neviem či to splní účel po takej dlhej pauze.

 

MARCEL PÉLI, 26 rokov, hráč družstva Mužov:

1. Zo začiatku som tejto situácií nepripisoval veľký význam, myslel som že sa jedná len o nový „každoročný“ strašiak populácie. No s odstupom času sa ukázalo, že situácia je čoraz vážnejšia.  Pamätám si presne toto obdobie, keď som po dlhšom zranení začal konečne intenzívnejšie trénovať a bohužiaľ boli sme nútení pozastaviť skupinové tréningy.

2. Situáciu v mojej práci to zatiaľ ovplyvnilo len minimálne, keďže pracujem každý pracovný deň, síce s obmedzeniami, ako rúško, častejšia dezinfekcia kancelárie, a pod. Pred každou návštevou klienta v „base“ nám merajú teplotu.

3. Počas voľného času trávim čas s mojim synom a mojou priateľkou, chodievame na prechádzky so psom, na záhradku, snažíme sa tráviť čas v prírode v rámci možností, tak aby sme nikoho neohrozili a hlavne aby sme neohrozili ani nás a naše rodiny. Čo sa týka tréningu, nie je to také intenzívne ako keď trénujeme spoločne, avšak momentálne sa môžem venovať najmä iným veciam, či už individuálnym kondičným, alebo silovým tréningom, no basketbalovú loptu som v rukách nedržal už dlho.

4. Verím, že situácia sa bude vyvíjať pozitívne, že sa všetko časom vráti do normálu. Táto sezóna sa už pravdepodobne nedohrá, hoci by som bol veľmi rád, najmä kvôli našim rodinám, kamarátom, fanúšikom aby sme sa mohli všetci spoločne zúčastniť finálového turnaja. Môžeme síce ostať „papierovými“ víťazmi prvej ligy, máme na to plné právo. Každé družstvo, s ktorým sme tento rok v našej lige hrali sme porazili, doma nás nedokázal nikto poraziť, vyhrávali sme aj ťažké zápasy u súperov, boli sme vynikajúca partia chalanov, na čele s trénerom, ktorý nás dokázal každý jeden zápas motivovať, a preto by bolo podľa mňa škoda, ak by musela táto sezóna skončiť bez finálového vyvrcholenia.

 

ALEXANDER ZBÝŇ, 19 rokov, hráč Juniorov:

1. Keď nastala začiatkom marca táto situácia, tak som sa samozrejme potešil že si dám nachvíľku pauzu od školy, avšak obmedzenie tréningov ma dosť mrzelo.
2. Moju situáciu to ovplyvnilo dosť, vzhľadom na to, že sa nachádzam v maturitnom ročníku. Doma je učenie do školy o dosť tažšie než v škole. Ale snažím sa to nejak zvládať.
3. Momentálne počas karantény som hlavne doma a hrám sa na XBOXE. Snažím sa pravidelne cvičiť s vlastnou váhou a tak podobne. Chodievam si von niekedy zahádzať na kôš, a sem tam si aj zabehať. Okrem toho sa snažím venovať sa škole a niekedy si odbehnem do susedného okresu na výlet:-)
4. Samozrejme dúfam v to, že stihneme dohrať časť sezony v blízkej dobe, ale to uvidíme podľa toho ako rýchlo sa budú uvoľnovať všetky tieto opatrenia. Treba veriť v to najlepšie.
 
ADRIÁN ĎURIŠ, 17 rokov, hráč Juniorov:
1. Spočiatku má potešila správa zatvárania škôl,avšak prerušenie trénovania má dosť zaskočilo.
2. Situácia ohľadom školy sa mi nepáči. Omnoho lepšie bolo normálne učenie v laviciach s učiteľmi ako samoštúdium ale snažím sa to zvládať.
3. Počas karantény som doma a pozerám rôzne filmy alebo seriály. Keď je pekne tak si chodievam von zahadzať na kôš, aby som zabil čas a nudu, ktorá je doma.
4. Samozrejme by som bol rad keby sa táto sezóna dohrala lebo mi basketbal chýba.

 


image
image
8.3.
U15 Pov. Bystrica - ŠBK Handlová
75:65
7.3.
U19 Pov. Bystrica - Inter Bratislava
66:89
7.3.
U13 Pov. Bystrica - BK Žiar nad Hronom
40:85
7.3.
U13 Pov. Bystrica - BK Žiar nad Hronom
31:77
7.3.
U15 Pov. Bystrica - TJ Družba Piešťany
74:57
1.3.
Muži BKM SPU Nitra - Pov. Bystrica
94:98
23.2.
Muži Pov. Bystrica - Academic ŽU Žilina
81:67
16.2.
Muži KB Košice - Pov. Bystrica
71:85
15.2.
U14 Pov. Bystrica - MBK Lipt. Mikuláš
42:27
15.2.
U14 Pov. Bystrica - MBK Lipt. Mikuláš
58:51
image
spodok odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz
INVERSE | enjoy in peace