4.2.2024

KADETI:

AKAPO LUČENEC "B" - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 46:83 (20:36)
Tatarka 29, Lipták 24, Babušík 11, Brostel 8, Beňo 6, Černý 3, M. Pepich 2

K zápasu sme pristúpili zodpovedne, dobre sme bránili a snažili sme sa o rýchly prechod do útoku. Tento zámer sa nám darilo dodržiavať, škoda však nízkej efektivity nášho zakončenia lebo rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší. Sme však radi za výhru a sympatický výkon, pre chlapcov by mal byť povzbudením do ďalších tréningov.

MBA PRIEVIDZA -- IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 77:55 (37:26)
Lipták 24, Babušík 12, M. Pepich 10, Beňo 6, Černý 3, M. Letko, R. Letko, Brostel, Zachar

V nedeľu sme narazili na podstatne silnejšieho súpera ale aj v tomto zápase sme sa snažili o sympatický výkon. Bojovali sme ale zrážali nás zbytočné a nepochopiteľné zaváhania v obrane a znova sme veľmi trpeli na veľmi nízku efektivitu v útoku. Zápas nám ukázal na čom treba pracovať ale zároveň musí byť aj motiváciou naďalej sa zlepšovať.

STARŠIE ŽIAČKY:

ORAVA BASCATS - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 60:26 (40:10)

Sviteková 16, Čačková 4, Brostlová 2, Martinková 2, Martyščáková 2, Romanová, Gardianová, Mizeríková, Tordová, Sláviková, Dingová

Do zápasu sme vstúpili ustráchane, bez sebavedomia. Súper nás ihneď od začiatku pritlačil, hral agresívne a my sme nevedeli reagovať na takýto nátlakový štýl basketbalu. Mali sme veľký problém rozohrať a previesť loptu na súperovú stranu ihriska. V prvom polčase sme mali veľmi veľa stratených lôpt. V polčasovej prestávke sa dievčatá ukľudnili a začali si veriť, hrať tvrdšie a sebavedomejšie v obrane a smelo v útoku. Škoda že sme mali slabší strelecký deň, zahodili sme veľa otvorených striel a šestiek. Dievčatá treba pochváliť za druhý polčas, za bojovnosť. Súperovi ukázali, že vedia hrať pekný basketbal.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ORAVA BASCATS 47:49 po predĺžení (23:21, 41:41)

Sviteková 32, Tordová 7, Mizeríková 4, Gardianová 3, Brostlová 1, Romanová, Čačková, Martinková, Púčeková, Martyščáková, Sláviková, Dingová

Dievčatá odohrali veľmi dobrý zápas proti favoritovi našej skupiny so smutným koncom pre domáci tím. Dievčatá hrali celý zápas super obranu, hrali sebavedomo a koncentrovane. Aj v útoku sa presadzovali, pekne kombinovali a do polčasovej prestávky odchádzali vo vedení. V druhom polčase sme odolávali nátlakovej hre súperiek a naša obrana bola stále veľmi dobrá, pozorná. Zápas sme doviedli do predĺženia. Nebyť zranení a vyfaulovaní sa našich dievčat konečný výsledok mohol byť opačný. V predĺžení nám došli sily  a radoval sa súper. Dievčatá treba pochváliť odohrali jeden perfektný zápas.

ŽIACI:

ŠBK GALAXY KOŠICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 82:36 (48:22)

Lapuník 14, Stráňovský 7, Haljak 6, Rusnák 5, Vaňous 2, Fajth 2, F. Brojo, Prostinák, Dolinka, Kardoš

BK DOMOV TOPOĽČANY - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 80:29 (44:11)

Rusnák 10, Vaňous 8, Haljak 6, Stráňovský 3, Lapuník 2, F. Brojo, Prostinák, Fajth, Dolinka, Kardoš

Problémom v posledných zápasoch je hlavne náš prístup v obrane. V útoku si dokážeme vypracovať veľké množstvo príležitostí, ktoré však nedokážeme premeniť to je však menší problém ako to ako pôsobíme v obrane. Všade sme o krok, dva pozadu, zabúdame základné pravidlá, ktoré na tréningoch pravidelne drilujeme. Pri prvej chybe strácame chuť brániť a rezignujeme. Výsledkom toho je naša slabá obrana ( v posledných štyroch zápasoch máme priemer 73 obdržaných bodov) čo je naozaj veľa a s touto obranou nemôžeme pomýšľať na lepšie výsledky. Dúfam, že tieto zápasy nám nastavili obraz toho ako nemáme robiť a niečo sa v tréningovom procese zmení aby sme mohli pomýšľať na účasťou na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska.