Prinášame prehľad víkendových výsledkov našich družstiev:

KADETI:

BK DOMOV TOPOĽČANY - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 64:68 (29:28)

Lipták 40, Černý 14, Beňo 6, Brostel 6, Babušík 2, M. Pepich, M. Letko, R. Letko, J. Pepich, Zachar, Prosnan

Zápas sme začali nekoncentrovane a vlažným tempom sme pomáhali súperovi sa bodovo s nami držať. Nepomáhali striedania ani oddychové časy. Na oboch stranách sa kopili enormné množstvá nepresností a my sme si stále mysleli, že zápas sa vyhrá sám. Zmenilo sa to až v tridsiatej piatej minúte zápasu keď sme už strácali dvanásť bodov na súpera. Vysunuli sme obranu celoplošne, začali sme hrať oveľa aktívnejšie do koša a podarilo sa nám otočiť skóre na našu stranu. Je to doslova vydreté víťazstvo a veľkú zásluhu na tom má 40 bodový Lúkáš Lipták. Dúfam, že si hráči vezmú ponaučenie z tohto zápasu - zápasy sa nevyhrávajú len tak bez snahy, bojovnosti a štyridsať minútovej koncentrácie.

STARŠIE ŽIAČKY:

BKM JUNIOR UKF NITRA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 84:19 (48:10)

Sviteková 10, Romanová 5, Tordová 2, Martinková 2, Brostlová, Mizeríková, Hoštáková, Dingová, Kubišová

Zápas sme začali veľmi nekoncentrovane a zle sme bránili. Hrali sme veľmi ustráchane a súper nás prevalcoval protiútokmi. Až v tretej štvrtine sme zlepšili obranu  a začalo sa nám dariť v útoku.  Dievčatá bojovali v obrane a v útoku sme mali aj pekné akcie, ale nestačilo to, lebo v poslednej štvrtine sme nedali ani bod.

BK VRÁBLE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 37:38 (21:16)

Sviteková 18, Dupkalová 8, Mizeríková 4, Čačková 3, Romanová 2, Brostlová 2, Tordová 1, Dingová, Púčeková, Sláviková

Na tento zápas sme sa pripravovali celý týždeň a boli sme odhodlané vyhrať. Prvú štvrtinu sme bránili veľmi dobre, ale súper bránil zonovú obranu a trápili sme sa v útoku. Aj napriek veľkému počtu striel sme nedokázali skorovať. Ďalej sme pokračovali v trpezlivej hre v útoku a výbornej obrane. Dve minúty pred koncom sme vyhrávali o 4 body. Súper dal trojku a my sme 57 sekúnd pred koncom za stavu 34:34  hrali veľmi disciplinovane a dotiahli sme zápas do víťazného konca.

Veľká pochvala patrí všetkým dievčatám, či na ihrisku , ale aj na lavičke, ktoré povzbudzovali.