CENNÉ VÍŤAZSTVÁ JUNIOROV A MLADŠÍCH ŽIAKOV CENNÉ VÍŤAZSTVÁ JUNIOROV A MLADŠÍCH ŽIAKOV

CENNÉ VÍŤAZSTVÁ JUNIOROV A MLADŠÍCH ŽIAKOV

15.1.2024

JUNIORI:

BBA KOMÁRNO - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 96:86 (62:44)
Minárik 32, Blaško 30, Lipták 12, Opoldík 8, Pivarči 2, Baláž 2, Tatarka

Pre nezainteresovaného diváka to mohol byť pekný útočný basketbal. Obe družstvá sa snažili o rýchly prechod do útoku, hra mala tempo, obrany príliš neexistovali. My sme však mali o niečo horšiu streľbu a spravili sme o pár chýb naviac a tým pádom sme v polčase strácali 18 minút. V druhom polčase sa začalo aj brániť, nám sa podarilo zlepšiť streľbu a znížili sme až na rozdiel 3-4 bodov ale nepodarilo sa nám vývoj skóre otočiť v náš prospech keďže sme vždy urobili v nevhodnom momente nejakú chybu.

PATRIOTI ŠBK LEVICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 70:86 (37:51)
Blaško 32, Minárik 26, Opoldík 11, Lipták 10, Pivarči 7, Tatarka, Baláž

Aj tento zápas sa hral v slušnom tempe, obe družstvá chceli hrať rýchlo. Po úvodnom rozohraní sa sme k tomu tentokrát pridali aj nasadenie v obrane a navyše útočne nebezpeční boli viacerí hráči. Postupne sme si vypracovali viac ako 20-bodový náskok a hoci domáci sa sympaticky až do konca zápasu snažili, víťazstvo sme si udržali. Siedmich statočných hráčov treba pochváliť za chuť a nasadenie s akými tento zápas odohrali a hoci sme sa nevyhli drobným chybám tak naše víťazstvo je zaslúžené.

MLADŠÍ ŽIACI:
IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BSC BRATISLAVA 32:78 (16:52)
Torda 16, Chudovský 6, O. Pepich 5, Jandačka 3, Tománek 2, Gašpárek, Sojčík, F. Brojo, Golier, Urík, Fajth, Dolinka, Malík, Valjent

BKM ISKRA SVIT - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 45:67 (24:31)
Torda 18, Chudovský 14, Jandačka 12, O. Pepich 11, Tománek 6, Fajth 6, Gašpárek, Sojčík, F. Brojo, Golier, Urík, Dolinka, Valjent, Malík

Prvý zo šiestich miniturnajov skupiny GOLD absolvovali mladší žiaci vo Svite s bilanciou jedného víťazstva a jednej prehry. V úvodnom stretnutí proti BSC Bratislava zaskočili súpera výborným nástupom do zápasu. Postupne sa však prejavil širší výber hráčov, väčšia vyhranosť a herná vyspelosť hráčov bratislavského tímu. V druhom meraní síl proti domácemu celku Svitu ,koncentrovaným výkonom od začiatku stretnutia, si basketbalisti IMC vybojovali dôležite víťazstvo vzhľadom na vývoj do ďaľšej časti sezóny.